Нафтогаз

Україна не домовлятиметься з РФ про продовження транзиту газу, — Міненерго

Наступний рік буде показовий з точки зору можливості Європи функціонувати взагалі без російського газу

Після завершення контракту на транзит газу з Росією Україна не вестиме перемовини про його продовження, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки, опублікованому 16 серпня.

Дія контракту, що передбачає транзит Росією газу до Європи через територію України, закінчується наступного року, і його продовження залежатиме від того, чи зможе Європа обійтись без російського газу, заявив міністр. Галущенко висловив сподівання, що наступного року Європа зможе диверсифікувати постачання і не потребуватиме російського газу взагалі.

Він наголосив, що вважає очевидним, що Україна не вступатиме в переговори з російською стороною з цього питання.

«По-перше, ми точно не будемо стороною перемовин із росіянами, і це абсолютно очевидно, а по-друге, я думаю що наступний рік буде показовий з точки зору можливості Європи функціонувати взагалі без російського газу. Я бачу всі передумови для того, щоб це відбулося», — заявив міністр.

Він нагадав заяву єврокомісарки Кадри Сімсон про те, що Європа прагне взагалі позбутись російського газу.

Міністр також зауважив, що поки зарано прогнозувати, що станеться наступного року через непередбачувану агресивну політику Росії.

«Ми ж маємо справу з росіянами — вони можуть припинити дію цього контракту в будь-який день. Це абсолютно очевидно, що це не пов’язано з юридичними формальностями», — додав Галущенко.

А от Україна вже цієї зими може відіграти значну роль в забезпеченні стабільності ринку газу в Європі, зазначив міністр. Попри війну, європейські компанії продовжують зберігати газ в українських газосховищах, і цей тренд, на думку міністра, лише зростатиме.

«Я впевнений, що найближчий місяць буде тільки збільшення обсягів закачування газу, а це означає, що Україна — надійний партнер навіть під час війни. По-друге, це те, що Україна здатна гарантувати безпеку постачання для Європи, і це важливо», — додав міністр.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top