Новини

У Верховній Раді розпочали роботу над новим законопроектом про мобілізацію

война

Комітет Верховної Ради з питань безпеки й оборони почав розглядати урядовий законопроект щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Про це повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в Telegram.

За словами Арахамії, 4 січня у профільному комітеті ВР розпочали розгляд нового законопроєкту про мобілізацію. Очікується, що обговорення разом із командуванням ЗСУ та представниками Міністерства оборони буде тривати декілька днів.

«У депутатів від виборців є багато питань стосовно мобілізації, для відповідей на комітет приїхали Залужний, Шаптала та міністр Умеров. Буду повідомляти про хід розгляду законопроєкта в комітеті».

Напередодні заступниця голови комітету з питань інформаційної політики нардеп від «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що урядовий законопроект про мобілізацію не будуть виносити на розгляд Верховної Ради в тому вигляді, в якому його зареєстровано.

«Ми вже розуміємо, що в такому вигляді законопроєкт не буде голосуватися, ухвалюватися. І я думаю, що це буде все-таки комітетська версія, профільного комітету з питань безпеки й оборони», – сказала вона.

Новим законом уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.

У свою чергу уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроекту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top