Море та порти

У Польщі пригрозили Україні посиленням експортного ембарго

В уряді Польщі прокоментували заяву президента України

В уряді Польщі прокоментували заяву президента України Володимира Зеленського про те, що у ситуації із зерном деякі в Європі «допомагають готувати сцену для московського актора».

У Польщі погрожують розширити список продуктів, які заборонено ввозити з України. Варшава хоче, аби українська влада «не загострювала конфлікт», і наголосили, що Польщу не можна назвати «байдужою державою». Про це повідомляє Gazeta.pl.

«Ми все ще віримо в перемогу України, ми допомагаємо, але наш інтерес, інтерес польського селянина, польського села, поляків має бути найважливішим і завжди є найважливішим для нас. І так буде, хоч би хто говорив у світі, бо ми не схиляємось ні перед тими, хто зі Сходу, чи Заходу, ми діємо лише в інтересах поляків», — сказав прем’єр Матеуш Моравецький.

Моравецький зазначив, що Польща готова й надалі допомагати Україні, але не ціною «дестабілізації польського ринку». За його словами, експортне ембарго зберігатиметься до тих пір, поки будуть напрацьовані механізми співпраці.

Польський прем’єр також застеріг українську владу від «розпалювання» ситуації.

«Я попереджаю українську владу: якщо вона посилить конфлікт, ми додамо більше продуктів під заборону на експорт на територію Польщі», — підкреслив він.

На заяву Зеленського відреагував і представник польського уряду Петро Мюллер в ефірі RMF FM.

«Сподіваюся, що ці слова не стосуються Польщі. Назва нашої країни там не згадувалась, тому я не хотів би їх так сприймати», — сказав Мюллер.

Він переконаний, що Польща у цій ситуації діє «продумано». Так, Мюллер сказав, що поляки допомагають Україні у військовому плані, щоб вона могла захистити і себе, і їхню відмінність від Росії.

«Із самого початку у конфлікті, який викликала Росія, ми поводилися так, щоб зберегти безпеку Європи, України, але також і Польщі. Я вважаю, що в таких ситуаціях завжди потрібні холоднокровні заяви. Проте в економічних, сільськогосподарських питаннях ми маємо захищати польські інтереси «, — зазначив представник польського уряду.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top