Новини

The Washington Post: Для Росії все буде тільки гірше

The Washington Post: Для Росії все буде тільки гірше

Аналіз The Washington Post наступу ЗСУ під Харковом.

Звільнення українськими військами Ізюму, який Росія використовувала як центр постачання для свого наступу на східному Донбасі, стало однією з найбільших невдач для неї з моменту початку війни, пише видання The Washington Post, у матеріалі про аналіз наступу ЗСУ під Харковом.

Міністерство оборони РФ в суботу, 10 вересня повідомило, що вивело війська з Балаклії та Ізюму прийнявши рішення про «перегрупування» та перекидання їх у бік Донецька «для досягнення цілей спеціальної військової операції».

Приголомшливий розгром російських військ, спричинений різким контрнаступом України в Харківській області сам по собі не свідчить про вирішальний перелом у війні на користь України, пише видання, Росія все ще окупує значну територію України, включаючи міста Маріуполь, Мелітополь та Херсон, а російські війська все ще контролюють «сухопутний міст» до Криму, який Росія незаконно анексувала в 2014 році.

Але українська армія перерізала ворожі лінії постачання, внесла розлад у війська росіян та змусила окупаційну владу тікати.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна ще далека від тріумфу. «Ознакою перемоги для мене буде посадка на літак у Харкові та приземлення в Маріуполі», — сказав Резніков, виступаючи в суботу на конференції в Києві.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, виступаючи на тій самій конференції привітала успіхи України. «Війська йдуть вперед; вони не лише відвойовують територію, але й звільняють людей», — сказала Бербок. «Я думаю, що це справді момент надії, хоча, можливо, це маленький момент надії, але це те, що нам потрібно».

У свою чергу високопоставлений чиновник міністерства оборони США назвав досягнення «дуже обнадійливими».

Несподіваний удар України в північно-східному району Харківської області після початку контрнаступу, який стягнув тисячі російських військ на південь Херсона минулого тижня, дозволив Україні взяти імпульс у протистоянні.

Два місяці тому Україна була змушена вийти з міста Лисичанськ, і відтоді російська артилерія досягала лише поступового прогресу. Але в суботу ввечері луганський губернатор Сергій Гайдай написав у Twitter, що українські війська підійшли до околиць Лисичанська.

Українські війська на північному сході країни пройшли десятки міст і сіл протягом декількох днів, іноді просуваючись на 30-40 кілометрів за один день, темпи, яких Росія не досягала ніколи.

Цей потенціал може змінити хід війни, вважають військові експерти.

«Це важлива подія», — сказав Роб Лі, військовий аналітик Інституту дослідження зовнішньої політики. «Це не означає, що Росію найближчим часом витіснять з України. Але загальна ситуація зараз сприятлива для України, особливо в середньостроковій перспективі», — сказав Лі.

Російські підрозділи втекли з цих територій, даючи можливість українським солдатам вивішувати синьо-жовті прапори над щойно звільненими міськими площами та робити селфі з великою кількістю ящиків з боєприпасами та військовою технікою, яку залишили росіяни.

За словами українських командувачів, прогрес коштує дорого.

Анатолій Пригруша, який очолював підрозділ у боях за повернення міста Балаклія, в інтерв’ю розповів, що бої були запеклими та кровопролитними. «Добре, що росіяни втекли, але ми заплатили багатьма життями», – сказав Пригруша.

Аналітики вважають, що локальні перемоги можуть сприяти ширшим стратегічним змінам, якщо українці продовжуватимуть тиснути та мати швидку перевагу.

Українські війська просунулись на південний схід вздовж шосе М03, що врешті-решт дозволило їм з’єднати два ключових театри фронту.

У суботу, перед відступом росіян, мер Ізюма, заявив в інтерв’ю, що українські війська увійшли в його місто і ведуть бої з російськими військами вулицю за вулицею зі стрілецької зброї та автоматична зброя.

«Я втратив дар мови», — сказав міський голова Валерій Марченко про швидкий і несподіваний прогрес ЗСУ в регіоні. «Ніхто не очікував, що це буде так швидко».

Виведення військ з Ізюму, який Росія використовувала як центр постачання для свого наступу на східному Донбасі, стало однією з найбільших невдач для Росії з моменту введення її військ в Україну в лютому. І оскільки російські війська покинули Ізюм, здатність Росії виконати свою мету по захоплення всього Донбасу — єдиної публічно проголошеної мети Путіна — зараз під сумнівом, вважає Кирило Михайлов, київський аналітик.

За його словами, Ізюм є важливим центром командування та постачання для північного фронту та єдиним великим плацдармом Росії на правому березі річки Сіверський Донець, і його втрата призведе до ліквідації цілого фронту — північного фронту — у спробах РФ взяти під контроль Донецьку область.

Підтвердження Росією просування України викликало люті закиди з боку її прихильників.

«Сьогодні ввечері Москва 25 тисячами висотних салютів відсалютує здачі ворогу Балаклії, Ізюму та половини Куп’янська», — написав Гіркін у Telegram.

Гіркін давно попереджав, що Росія не може виграти цю війну без масової військової мобілізації, але Кремль уникає цього кроку, оскільки остерігається протестів у Москві та Санкт-Петербурзі.

«Для Росії все буде тільки гірше», — сказав Лі, військовий аналітик. «Для Росії це спричинить моральні проблеми. Сьогодні немає вагомих причин Росії вірити, що вона може досягти в Україні чогось більшого, ніж вона вже досягла».

За повідомленням Головнокомандувачу Збройних Сил України Валерія Залужного, станом на ранок 11 вересня, ЗСУ продовжують звільнення окупованих Росією територій. Від початку вересня понад 3000 кв. км повернуто під контроль України.

«На Харківському напрямку ми почали просуватися не тільки на південь та схід, а й на північ. До виходу на державний кордон залишається 50 км. Захоплення потужних укріпрайонів російських військ, котрі вони гордо назвали «Масква», «Омск» й «Пітєр», дало змогу розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм та Куп‘янськ. Пишаюся і вдячний кожному українському військовослужбовцю. Маю за честь боротися пліч-о-пліч з вами. Вічна Пам’ять полеглим в боях за Україну», — написав Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top