Новини

США поки не планують постачати Patriot в Україну, – речник Пентагону

Оскільки це вимагає тривалої підготовки

США поки що не планують передавати Україні систему протиповітряної оборони Patriot, оскільки це вимагає тривалої підготовки, проте ППО залишається пріоритетом Вашингтона. Про це на брифінгу заявив представник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.

«Протиповітряна оборона лишається головним пріоритетом для Міноборони США та міжнародної спільноти, коли йдеться про підтримку України. Що ж стосується батарей Patriot зі США — зараз ми не плануємо постачати батареї Patriot до України», — сказав посадовець.

Під час брифінгу Райдера запитали, чи буде США відігравати будь-яку роль, якщо союзник США вирішить надіслати Києву свою систему Patriot.

«Я не хочу говорити від імені інших країн, але це суверенне рішення держав. Оскільки це також стосується країн НАТО, то я припускаю, що це також буде частиною обговорення альянсу. Знову ж таки, ми будемо продовжувати тісно співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб визначити, якими є оборонні потреби України, і задовільнити їх».

Генерал заявив, що коли йдеться про ППО, танки або сучасні винищувачі, то необхідне значне технологічне обслуговування і підтримка, а також тривале навчання.

«Коли справа доходить до певних потужностей, таких як система Patriot, або танки M1, або передові винищувачі — йдеться про можливості, що вимагають досить суттєвої підтримки, обслуговування та тренування. Жодна з цих систем не функціонує за принципом» підключи та працюй. Ви не можете просто з’явитися на полі бою та почати їх використовувати. Ми враховуємо такі деталі, коли йдеться про більш передові системи», — наголосив Райдер.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що альянс обговорює можливість надання Україні систем Patriot

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top