Новини

США перевозять до Британії півсотні носіїв ядерних бомб F-35

Нова холодна війна?

США ухвалили рішення до кінця цього року перекинути на базу Лейкенхіт у британському Саффолку дві ескадрильї винищувачів п’ятого покоління F-35. Йдеться про 54 літаки, здатні нести тактичну ядерну зброю. Про це повідомляє The Telegraph.

Міністерство оборони відмовилося коментувати, чи були розміщені американські ядерні боєголовки в Британії. Як зазначається, реактивні літаки призначені для проведення тактичних ядерних бомбардувань та здатні виконувати місії повітря-повітря та збирати розвідувальні дані. Напередодні в офіційних документах йшлося про те, що ядерна зброя США може повернутися на британську землю.

«F-35 будуть базуватися у Великій Британії. Вони розгорнулися і переїдуть наприкінці цього року, якщо не десь у 2024», — повідомило анонімне джерело видання.

Згідно з документами, Конгрес США отримав бюджетний запит Військово-повітряних сил на 50 млн доларів  для будівництва «гарантійного гуртожитку» на американській авіабазі. Термін «гарантія» використовується у військовій мові США для позначення б’єктів, які пов’язані з ядерною зброєю.

У виданні окремо зазначають, що у Великій Британії зберігалося 110 ядерних бомб США до 2008 року. Коли рівень загрози війни знизився до граничного рівня, було ухвалено рішення вивезти їх звідти. Нині напруга знову наростає.

Потенційне повернення ядерної зброї США на територію Великої Британії експерти назвали доказом того, що Захід вступив у нову холодну війну.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top