Новини

Солідарність з Україною важливо показати не лише на словах, а й на ділі, — генсек НАТО

Будуть розглянуті нагальні потреби української армії та ситуація на полі бою

Сьогодні в Брюсселі проходить засідання Ради Україна-НАТО. Це перша така зустріч на рівні міністрів закордонних справ, де разом з головою МЗС Дмитром Кулебою союзники обговорять рекомендації щодо реформ, які Києву треба провести для членства.

Перед початком першого засідання у штаб-квартирі НАТО глава Альянсу вже зробив перші заяви.

«Країни НАТО повинні бути готовими до нових можливих нападів Росії. Тому важливо підтримувати Україну не лише на словах, але й на ділі».

Столтенберг наголосив, що всі союзники погоджуються з тим, що Україна має стати членом Альянсу. Тепер потрібно обговорити шлях вперед, реформи і те, як допомогти Україні втілити ці реформи.

«Сьогодні в нас буде історична зустріч. Перша зустріч Ради Україна-НАТО на рівні глав МЗС. Ця зустріч демонструє те, що Україна рухається дедалі ближче до НАТО, на зустрічі ми також обговорюємо те, як можна підтримати ваш шлях до членства», — сказав він.

Також, за словами генсека НАТО, будуть розглянуті нагальні потреби української армії та ситуація на полі бою.

«Ми не маємо недооцінювати Росію і маємо бути готовими до нових нападів. Тому важливо, щоб наша солідарність з Україною була продемонстрована не лише на словах, а також на справах», — підкреслив Столтенберг.

Як вказано в прес-службі МЗС, метою візиту Кулеби на цю зустріч буде:

— мобілізація політичної та військової підтримки з боку держав-членів ЄС і НАТО,
— просування вступу України до обидвох організацій, зокрема у контексті підготовки наступного засідання Європейської ради в грудні,
— інтеграція оборонних індустрій України та НАТО,
— пришвидшення виробництва та постачання зброї та боєприпасів для українських воїнів.

Зауважимо, що перше засідання Ради Україна-НАТО проходило цього літа під час саміту у Вільнюсі. Тоді й було створено такий формат, який замінив Комісію Україна-НАТО та дав Києву ширший спектр можливостей.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top