Новини

Сергій Хрустовський: Сьогодні найважливіше — це перемога України!

Життя Одеських громад під час воєнного стану

24 лютого життя кожного українця повністю змінилося раз і на завжди. Вже понад два місяці триває повномасштабне російське вторгнення в Україну. Іноді здається, що до всього можна звикнути, але до війни та звуку вибухів — звикнути неможливо.

Український народ згуртувався, аби відстояти незалежність країни, свою свободу та власний дім. Тому ми розпочинаємо цикл інтерв’ю з головами об’єднаних територіальних громад Одещини, аби дізнатися, що змінилося в житті громади, як люди допомагають одне одному та що планують у майбутньому. Про досягнення та виклики, які постали перед громадою у воєнний час  нам розказав голова Авангардівської ОТГ Сергій Хрустовський.

— Сергію розкажіть нам, будь ласка, як воєнний стан та вторгнення Росії вплинуло на функціонування громади?

З кожним днем Збройні сили України успішно дають відсіч російському загарбнику. Водночас органами місцевого самоврядування вживаються заходи щодо забезпечення життєдіяльності громад, її мешканців, переміщених осіб та впроваджуються заходи спротиву противнику. Сьогодні найважливіше — це перемога України! Тому всі сили та ресурси мають бути спрямовані на її досягнення. Сільські, селищні та міські громади Одещини — це багаті, сильні територіальні громади, які мають потужні бюджети. У нашій, Авангардівській громаді, самодостатній, хоча й не найбагатшій в області, з початку війни з бюджету вже передбачено та затверджено програмами 50 мільйонів гривень на підтримку Збройних Сил України, територіальної оборони, підтримку внутрішньо переміщених осіб. І така підтримка має бути в кожній громаді!

Робота Авангардівської селищної ради в умовах воєнного стану суттєво змінилася. Ті завдання і функції, які були основними до війни, на сьогодні складають близько 30 %. Всі структурні підрозділи сформовано в п’ять робочих груп за ключовими напрямками. Так, це робоча група з питань евакуації та тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, робоча група з питань забезпечення отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними до громади, компенсацій, пов’язаних з їх розміщенням, допомог мобілізованим до Збройних сил України та зарахованим до територіальної оборони особам, робоча група з питань волонтерства та гуманітарної допомоги, робоча група з питань життєзабезпечення стабільної роботи об’єктів соціальної сфери, критичної інфраструктури та житлового фонду населених пунктів, а також робоча група з питань військового обліку, бронювання та мобілізації військовозобов’язаних. Частина працівників селищної ради та комунальних закладів мобілізовані, зокрема троє керівників.

— Чи багато ваших співробітників виріши поїхати за кордон?  Та чи працюють взагалі державні установи та бізнес?

Авангардівська селищна рада, як орган місцевого самоврядування, та усі структурні підрозділи, зокрема Центр надання адміністративних послуг, адаптуються до роботи в умовах війни та продовжують працювати.

Працівники селищної ради щоденно на своїх робочих місцях оперативно вирішують все нові й нові завдання, комунікують з іншими громадами, благодійними фондами та громадськими організаціями, приймають та допомагають людям, які приїздять до нас з Харкова, Херсону, Маріуполя, Покровська, Авдіївки, Каховки та багатьох інших міст, селищ та сіл, де ведуться активні бойові дії.

Так, щодня ЦНАП Авангардівської селищної ради приймає 40-50 заяв від внутрішньо переміщених осіб. Станом на ранок 5 травня наша громада прийняла 1439 внутрішньо переміщених осіб з територій, де тривають обстріли та ведуться активні бойові дії, з них – 243 дитини. Більшість з цих людей залишається у нас, хтось рушає далі. Кожне звернення опрацьовується та надається допомога з різних питань. Окрім довідок про реєстрацію на території громади, які дають можливість отримати допомогу від держави, люди отримують гуманітарну допомогу — засоби гігієни, речі найпершої потреби, одяг, продуктові набори.

Комунальні підприємства та заклади, що забезпечують пожежну безпеку, водопостачання, водовідведення, вивіз сміття та інші необхідні для життєдіяльності громади функції також відкриті та своєчасно виконують свої завдання. У нашій громаді всі системи життєзабезпечення працюють стабільно.

Бізнес зазнав значного впливу від війни. Адже в Одеській області, що здійснює основну торговельну й логістичну діяльності, зокрема на найбільшому промтоварному ринку України. За нашими спостереженнями наразі бізнес працює, але з певним просіданням, що пов’язано із блокуванням експортно/імпортних операцій. Працюють агровиробники, які навіть у комендантську годину сіють й обробляють поля; працюють великі торговельні організації (Епіцентр), ФОПи на промтоварному ринку. Однак, обсяг надходжень з ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) внаслідок війни впав на 40%, обсяг надходжень від єдиного податку (у т.ч. внаслідок зменшення ставок) впав на 73 % у порівнянні з довоєнними показниками. Наявна динаміка сплати податків і зборів може призвести до недоотримання до бюджету близько 100 млн грн, які б могли бути спрямовані на підтримку Збройних сил України, територіальної оборони, внутрішньо переміщених осіб чи соціально вразливі категорії населення громади. Тож, враховуючи те, що ситуація в Авангардівській громаді відносно спокійна і контрольована, вкотре закликаємо бізнес сплачувати податки й збори вчасно та в повному обсязі.

— Як в громаді справи з товарами та паливом. Чи звертаються місцеві жителі за допомогою?

В Авангардівській громаді сформовано продовольчий резерв, який постійно оновлюється та поповнюється. З селищного бюджету виділено 2 млн грн на придбання сухпайків. Майже заповнено логістичний склад продовольчими товарами (макаронні, ковбасні вироби, борошно, олія, цукор, тушонка, сало, печиво, вода тощо).

З метою пошуку товарів, які стали дефіцитними, зокрема медичних засобів, налагоджено співпрацю з рядом громадських організацій та благодійних фондів.

В Авангардівському ЦНАП сім’ям, які постраждали від війни щотижня вже протягом місяця доброчинний проект Free Borsht Initiative роздає фут-бокси із свіжими овочами та фруктами.

  Розкажіть, будь ласка, чи допомагає область вирішувати проблеми, які з’являються у цей непростий час? Чи виділяють якісь кошти для жителів громади?

З Одеською обласною та районною військовими адміністраціями налагоджено постійну комунікацію.

В Авангардівській громаді для підтримки жителів прийнято ряд програм та передбачено фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Зокрема, затвердженими Програмами передбачено:

— надання одноразової грошової допомоги мешканцям Авангардівської громади, які були мобілізовані на військову службу в  порядку, визначеному Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», або зараховані до лав військової територіальної оборони – у розмірі 30 тис. грн кожному (загалом передбачено 15 млн грн);

— надання одноразової грошової допомоги на лікування мобілізованим та зарахованим до тероборони — у розмірі до 100 тис. грн кожному (загалом передбачено 10 млн грн);

— надання одноразової грошової допомоги членам сімей мобілізованих та зарахованих до тероборони, у разі загибелі/смерті останніх у ході проведення бойових дій – 100 тис. грн кожному (загалом передбачено 10 млн грн).

500 тис.грн передбачено в селищному бюджеті на надання одноразової матеріальної допомоги переселенцям.

Також, на Програму підтримки тероборони передбачено 8,55 млн грн. Зокрема, 1 млн грн спрямовано до обласного бюджету на підтримку тероборони. Здійснюється підтримка військових частин, що дислокуються на території громади. Завдяки соціально відповідальним підприємцям придбано та передано для бійців Збройних сил України 5 автомобілів підвищеної прохідності.

Нещодавно, для підтримки Немішаївської територіальної громади Бучанського району, яка постраждала від збройної агресії російської федерації, з метою відновлення інфраструктури громади, зокрема систем освітлення та каналізування в населених пунктах громади, Авангардівською  селищною радою затверджено відповідну програму відновлення об’єктів критичної інфраструктури, профінансовано видатки обсягом 500 тис.грн,  придбано матеріали та обладнання (світильники, каналізаційні люки тощо), які передані згідно з чинним законодавством до Немішаївської селищної ради, що сприятиме поверненню жителів до нормального життя.

Наразі дуже багато волонтерських організацій. Чи співпрацюєте ви з ними, та яку допомогу вони надають?

Комунікуємо та співпрацюємо з рядом громадських та волонтерських організацій.

30 квітня 2022 року Благодійним фондом «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ», волонтерським гуманітарним штабом «Одеса як вона є» проведено розважальний захід з солодощами, подарунками та феєричними виступами для дітей з сімей ВПО. По завершенню сім’ї з дітьми отримали теплі пледи, як благодійну допомогу від ЮНІСЕФ.

З перших днів війни не залишились осторонь і патріотично налаштовані жителі Авангардівської громади, які взялися хто чим може наближати нашу перемогу в тилу та об’єдналися у волонтерську команду «Молодь Авангарду».

На базі будинків культури у всіх населених пунктах громади облаштовано волонтерські пункти, де організовано збір речей першої потреби для наших бійців та для евакуйованих людей з територій, де ведуться активні бойові дії. Дівчата та жінки плетуть маскувальні сітки, що є вкрай важливим для захисників. Швачки з першого дня відшивають одяг для військових.

Окрім цього, з перших днів російського вторгнення небайдужі жителі громади організували справжні «кулінарні батальйони», де вправні господині готують смачні страви для Збройних сил України та територіальної оборони.

Командою волонтерів також ініційовано благодійну акцію на підтримку наших захисників «Код нації єднає світ для перемоги України».

Кожен, хто за покликом душі, власноруч створює чудові вироби (вишиває вишиванки, рушники, плете коралі, намисто, вироби з бісеру, малює картини тощо), може допомогти нашим славним воїнам і наблизити всіх нас до перемоги над російськими окупантами. Жителі надсилають нам виготовлені власноруч вироби, ми їх розміщуємо на інтернет-платформі організовуємо продаж та логістику, а отримані кошти надсилаємо на рахунки для благодійної допомоги Збройним Силам України, окремим військових частинам, територіальній обороні.

Ініціатором акції «КаВоїн» є також волонтерська команда «Молодь Авангарду». Долучитися до неї може кожен, адже у будь-якому закладі, де ви побачите знак «КаВоїн», кожен може пригостити наших захисників запашною кавою, придбавши та залишивши її для воїна, тому що бадьорий воїн – пильний воїн! Наші захисники мають відчути турботу та підтримку, просту людську вдячність, де б не були. Сьогодні вже у кількох кав’ярнях та магазинах в Авангарді на наших захисників чекає запашна кава, якою вони можуть почастувати безкоштовно.

—  Що плануєте робити зараз та чого прагнете у майбутньому?

Наразі, підтримка воїнів Збройних сил України, сил територіальної оборони, жителів громади, які потребують особливої уваги та внутрішньо переміщених осіб найважливіша!!! А все, що планувалося відремонтувати та побудувати у 2022 році — школи, дитсадки, амбулаторії, спорткомплекс, дороги — ще побудуємо! Після Великої перемоги України!

Відтак ми дізналися, як живе  і що робить для наближення нашої перемоги Авангардівська ОТГ. Незабаром чекайте продовження циклу інтерв’ю.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top