Запоріжжя

РФ свідомо підірвала Каховську ГЕС та додатково замінували ЗАЕС, — Буданов

Наслідки можливої аварії на Запорізькій АЕС

Голова ГУР Буданов розповів, що за півгодини до руйнування Каховської ГЕС з радіозв’язку було зафіксовано команду російським військовим покинути територію станції

«Ця штучна техногенна катастрофа – терористичний акт і акт екоциду – скоєно свідомо Російською Федерацією. Усі плітки, чутки, що може було якось інакше – не відповідає дійсності», — заявив Буданов у єфірі національного телемарафону.

«Є багато фактів, які прямо показують, як усе це відбувалося. Найцікавіше, що за півгодини (до прориву – ред.) по радіомережі вийшли на підрозділ, який знаходився на Каховській ГЕС і сказали дуже швидко зібратися і залишити цю територію. Водночас час там була група спеціального призначення. І після цього сталося те, що сталося», — розповів він.

«Є цікавий ще один факт, що всі підрозділи російських окупаційних військ, які знаходилися поруч, насправді не знали про те, що ця акція відбудеться. І ця подія застала їх зненацька», — зазначив глава ГУР.

Буданова також повідомив, що окупанти додатково замінували Запорізьку АЕС та ставок-охолоджувач

«Правда в тому, що знищивши греблю, вони зруйнували нормальний доступ води до охолоджувачів на ЗАЕС. Це перше. Але друге, найстрашніше, це те, що ЗАЕС була додатково замінована. І найстрашніше, що був замінований охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу, то велика ймовірність, що будуть значні проблеми», — підкреслив начальник ГУР.

Наслідки можливої аварії на Запорізькій АЕС.

Глава Всеукраїнської екологічної ліги розповіла, чим загрожує Україні катастрофа на ЗАЕС:

  • Зона відчуження становитиме 30 тис кв. км, а забруднена територія – 2 млн. кв. км. Це майже вся Україна. Також забруднення захопить Туреччину, Білорусь, Молдову, Румунію та РФ (на ЧАЕС потенційно забруднені території поширилися на 200 тис. кв. км).
  • Майже вся територія Запорізької області може виявитися непридатною для проживання упродовж сотні років.
  • Кількість загиблих може у десятки разів перевищити кількість жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top