Новини

Путін готовий зупинити бойові дії: умови, висунуті президентом – деталі від Reuters

хуй

З посиланням на дані чотирьох російських джерел

Російський президент Володимир Путін готовий зупинити війну в Україні і погодитися на припинення вогню, якщо Україна та Захід визнають поточні лінії бойових дій і погодяться, що окуповані території відійдуть до РФ. Про це пише британське видання Reuters з посиланням на дані «чотирьох російських джерел».

Ці ж джерела розповіли виданню, що Путін готовий продовжувати війну, якщо Київ і Захід не реагуватимуть на його вимоги.

Три джерела, знайомі з обговореннями в оточенні Путіна, сказали, що російський президент висловив розчарування невеликій групі радників з приводу того, що вважає спробами Заходу зірвати переговори, а також рішенням президента України Володимира Зеленського відмовитися від переговорів.

«Путін може воювати скільки завгодно, але Путін також готовий до припинення вогню – щоб заморозити війну», – сказав один із чотирьох співрозмовників Reuters, який нібито працював з Путіним і обізнаний про розмови на найвищому рівні в Кремлі.

Він, як і інші, процитовані в цій історії, говорив на умовах анонімності. Reuters поспілкувався з п’ятьма людьми, які працюють або працювали з Путіним на найвищому рівні в політичному та діловому світі. П’яте джерело не коментує заморожування війни на поточних рубежах.

Речник російського президента Дмитро Пєсков у відповідь на прохання про коментарі сказав, що глава Кремля неодноразово давав зрозуміти, що Росія відкрита до діалогу для досягнення своїх цілей, цинічно заявивши, що РФ нібито не хоче «вічної війни».

У виданні зауважують, що призначення економіста Андрія Бєлоусова міністром оборони Росії було розцінено деякими західними військовими та політичними аналітиками як переведення російської економіки на постійну військову основу для перемоги в тривалій війні.

Однак, за словами джерел, Путін хотів би використати «нинішній імпульс», щоб зупинити війну. За інформацією двох джерел, Путін вважає, що успіхів РФ у війні досі достатньо, щоб «продати перемогу» російському народові.

«Путін скаже, що «ми перемогли», що «НАТО напало на нас» і «ми зберегли свій суверенітет», що «у нас є сухопутний коридор до Криму», – зазначає один із співрозмовників.

Три інші джерела сказали, що Путін розуміє, що будь-які нові досягнення на фронті для РФ вимагатимуть ще однієї загальнонаціональної мобілізації, чого він не хотів би робити. Очевидно, президент все ж побоюється невдоволення росіян.

«Ще один фактор, який впливає на думку глави Кремля про те, що війна повинна закінчитися, полягає в тому, що чим довше вона затягується, тим більше загартованих у боях ветеранів повертається до Росії, незадоволених післявоєнною роботою та перспективами доходу, що потенційно може створити напругу в суспільстві», — сказав один з Джерела, які працювали з Путіним.

Видання нагадує, що і Росія, і Україна побоюються, що інша сторона використає будь-яке припинення вогню для переозброєння.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top