Новини

Польський генерал запропонував мобілізувати українських біженців та відправити їх воювати в Україну

Екс-воєначальник навів приклад Франції 1939-1940 років, де створили армію з польських емігрантів

Колишній командувач Сухопутних військ Польщі Вальдемар Скшипчак вважає, що українські біженці, які виїхали до Європи після початку російського вторгнення 24 лютого, мають бути мобілізовані, навчені військовій справі і відправлені воювати в Україну. Про це він сказав в інтерв’ю wPolityce.pl.

«Разом з НАТО ми маємо розпочати підготовку нових формувань української армії – у Польщі, Німеччині та Франції. Навчайте тих громадян України, які тут перебувають, — мобілізуйте, навчайте, призначайте, відправляйте на фронт, бо Україні стає все важче», — заявив екс-командувач, відповідаючи на запитання щодо підтримки Заходом України.

Як історичний приклад, Скшипчак нагадав про польських емігрантів, які приїхали до Франції на початку Другої світової війни, які були мобілізовані в армію.

«У Франції у 1939 та 1940 роках ми побудували армію у 80 тисяч осіб з емігрантів і тих, хто втік із Польщі після вересневої поразки. Солдати. А чому б не збудувати такі українські війська у Польщі та не відправити їх на фронт? Це питання міжурядових домовленостей і це можна зробити, чекати нема чого», — вважає генерал.

На репліку журналістів, що українці, які хотіли воювати на фронті, вже там перебувають, польський генерал ще раз заявив, що українців, які виїхали, необхідно мобілізувати.

«Ми збираємося запитати їх, чи хочуть вони бути солдатами чи ні? Потрібно мобілізувати, призвати в армію і все. Вибачте, що говорю це, але мені як солдатові боляче, що Україна втрачає свій шанс за нашої участі», — резюмував Скшипчак.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top