Новини

Польща почала екстрадувати до України чоловіків, які втекли за кордон

Екстрадиція можлива лише за рішенням суду

Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку, які незаконно залишили країну після 24 лютого 2022 року. Екстрадиція можлива лише за рішенням суду. Про це пише Rzeczpospolita.

За даними прикордонної служби Польщі, 80 тисяч українських чоловіків призовного віку в’їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та зникли. Аби повернути їх до країни, Україна має видати міжнародний ордер на арешт кожного з них.

«Одна людина могла перетинати кордон навіть кілька сотень разів. Але після вирахування вильотів із прибуттів у Польщі залишається близько 80 тисяч. Ці українці потенційно підлягають мобілізації в країні. Скільки з них справді відповідали вимогам звільнення [від служби]? Невідомо», – зазначила речниця штабу прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська. 

Речник Головного управління поліції Маріуш Цярка пояснив, що екстрадиція ухилянтів можлива за умов, що Україна подаватиме відповідний запит, а польський суд ухвалить відповідне рішення.

«Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд», – пояснює Цярка.

Зазначається, що деякі з цих людей потрапили до Польщі через «зелений коридор». Інші могли потрапити до країни нелегально через посередників. Згідно з інформацією Rzeczpospolita, отриманою від Прикордонної служби, Польща вже видворила громадян України, які нелегально переправляли людей до Європи.

Лідер фракції «Слуга народу» Давід Арахамія нещодавно заявив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top