Новини

Підрив Каховської ГЕС: багато червонокнижних видів можуть зникнути назавжди

каховська гес

Є загроза негативних наслідків для екосистеми Чорного моря

Внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС Україна може втратити багато червонокнижних видів рослин та тварин, які були унікальними саме для південного регіону.

Про це повідомив керівник ОП Андрій Єрмак, зазначивши, що є загроза, що відновити їх взагалі не вдасться.

Екологічні наслідки підриву Каховської ГЕС призвів не лише до економічних втрат, а й до жахливих екологічних наслідків.

Зокрема, у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях вже спостерігається мор риби.

Перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький зазначав, що під загрозою знищення перебувають сотні тисяч птахів і десятки тисяч тварин.

«Там було багато національних природних парків, які були створені для зберігання червонокнижних. І там є рослини та тварини, які унікальні саме для південного регіону. Тому є загроза, що ми можемо втратити взагалі певні види рослин та тварин, і відновити їх взагалі не вдасться», — сказав він.

Підрив Каховської ГЕС також загрожує негативними наслідками для екосистеми Чорного моря. Адже потоками води тисячі тонн ґрунту будуть змиті в море. Через затоплення прибережних ділянок є велика імовірність потрапляння сільськогосподарських хімікатів, пестицидів, шкідливої органіки, нафтопродуктів до акваторії моря.

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу проводить постійний лабораторний моніторинг стану морської води.

«На даний час відсутні відхилення від встановлених гранично-допустимих норм. Але ситуація може змінюватись, тому закликаємо найближчими днями утримуватись від купання у підтоплених берегових зонах та Чорному морі», — йдеться у повідомленні.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top