Новини

Перемога займе більше часу: британський генерал спрогнозував рік закінчення війни

Нинішній контрнаступ України не витіснить росію

Україна не може перемогти Росію зараз, але перемога до 2025 року можлива за посилення західної підтримки. Україні знадобиться час до середини 2024 року, щоб відновити достатньо потужні військово-повітряні сили. Так вважає відставний британський генерал Річард Берронс, який командував раніше Об’єднаними силами королівства, пише Financial Times. За його словами, до настання цієї зими малоймовірне звільнення великої кількості територій.

«Нинішній контрнаступ України не витіснить Росію — хоча ніхто цього і не очікував. Малоймовірно також скорочення площі окупації вдвічі до настання зими, що могло б бути однією з найбільш оптимістичних цілей», — сказав він.

Берронс наголосив, що до виходу до моря ЗСУ потрібно пройти ще три лінії оборони російських загарбників, водночас назвавши успіхи воїнів на півдні «скромними». На його думку, є низка проблем, які не дозволять цього року закінчити розпочате.

«В України достатньо ППО, щоб прикрити лише близько третини території країни. Питання нестачі артилерійських боєприпасів було вирішено лише тимчасово — за рахунок постачання касетних снарядів США. Україні знадобиться час до середини 2024 року, щоб відновити досить потужні військово-повітряні сили, і їй дуже не вистачає ключового обладнання, необхідного для розмінування. Виправлення всього цього перенесе війну щонайменше наступного року», — вважає Берронс.

Британський генерал додав, що зараз Київ має берегти резерви.

«Було б катастрофою дозволити тому, що залишилося від 10-го корпусу, незадіяного резерву України, бути розбитим на шматки на російській обороні через поспішні терміни», — пояснив він.

Річард Берронс запропонував чотири тактики для ЗСУ найближчим часом:

  1. У холоди дотримуватися принципу «кусай і тримай», прив’язуючи російських солдатів до фронту та діючи «короткими стрибками», щоб знизити втрати.
  2. Україні необхідно наголосити на контрбатарейній боротьбі та знищенні російського військового потенціалу «швидше, ніж він може бути замінений, що зробить його нездатним протистояти сильнішому майбутньому українському наступу». У тому числі Київ «має застосувати свою винахідливість і сміливість, щоб завдати рішучого удару за межами своїх кордонів».
  3. Російський Чорноморський флот має бути нейтралізований як двигун руйнівних ударів Москви крилатими ракетам і як ключова перешкода на шляху експорту зерна. Ракетні удари можуть завдати шкоди російським кораблям швидше, ніж вони будуть замінені. Вже до весни 2024 року Чорноморський флот не повинен відігравати суттєвої ролі у цій війні.

«Ракетні удари України і потенціал морських безпілотників, що швидко розширюється, можуть пошкодити російські кораблі швидше, ніж вони будуть замінені. До весни 2024 року Чорноморський флот не повинен відігравати істотної ролі в цій війні», — вважає генерал.

  1. За припущеннями Берронса, у середині 2024 року захід розпочне посилені постачання боєприпасів і це стане поворотним моментом у наступальних можливостях Києва. Також генерал вважає, що перемога України у війні коштуватиме набагато дорожче, ніж усі сподівалися та займе більше часу.

«Захід тепер повинен взяти на себе зобов’язання провести більш жорстку кампанію або приректи Україну на боротьбу без перспективи перемоги», — сказав генерал.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top