Новини

ОБСЄ планує покарання РФ за воєнні злочини

ОБСЕ

Підписантами стали 45 держав

На засіданні Ради міністрів ОБСЄ прийнято заяву про необхідність розслідування всіх, скоєних під час агресії РФ, порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, і притягнення до відповідальності усіх винних.

«Агресивна війна Росії проти України, підтримувана режимом Лукашенка в Білорусі, є найяскравішим прикладом і нагадує нам усім, що права людини та основоположні свободи є однією з головних цілей агресора і що забезпечення поваги до прав людини та основоположних свобод є передумовою тривалої безпеки та миру між державами та всередині них», — йдеться у заяві.

Підписанти заявили, що вражені незалежними доповідями, зокрема в межах «Московського механізму» ОБСЄ, які виявили серйозні порушення прав людини та «чіткі схеми» порушень міжнародного гуманітарного права російськими військами в Україні, включаючи цілеспрямовані вбивства цивільних осіб, незаконні затримання, викрадення, насильницькі переміщення та широкомасштабні депортації, а також застосування тортур та інших видів жорстокого поводження, включаючи сексуальне насильство.

«Ми рішуче засуджуємо ці жахливі порушення прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права. Усі можливі порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, воєнні злочини та злочини проти людяності мають бути належним чином і ретельно розслідувані. Винні мають бути притягнуті до відповідальності», — йдеться у заяві, зачитаній представником Данії.

Підписантами стали 45 держав: Албанія, Андорра, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія/ЄС, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Україна та Данія.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top