Новини

Новообраний президент Тайваню прийняв делегацію США

тайвань

Після президентських виборів на Тайвані новообраний президент території, яку Китай вважає своєю бунтівною провінцією, Лай Цінде прийняв американську «неофіційну» делегацію та подякував США за підтримку.

«Я вдячний за сильну підтримку тайванської демократії з боку США. Візит американців підтверджує факт тісного та стабільного партнерства між Тайванем та США», — заявив Лай на зустрічі з делегацією США у Тайбеї у понеділок, 15 січня.

Раніше з членами делегації, до якої, серед інших, увійшли екс-радник президента США з нацбезпеки Стівен Хедлі, колишній заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг і президент Американського інституту на Тайвані Лора Розенбергер, зустрілася вже екс-президент Тайваню Цай Інвень. Вона також назвала візит американців «дуже значущим» та розцінила його як підтвердження тісного партнерства між Вашингтоном та Тайбеєм.

Ще до виборів Білий дім заявляв, що після голосування направить на Тайвань неофіційну делегацію, щоб продемонструвати значення сильного неофіційного партнерства.

Курс на незалежність Тайваню

На президентських виборах, що відбулися 14 січня, явну перемогу отримав Лай Цінде, який займав досі посаду віце-президента, від правлячої Демократичної прогресивної партії. У ході передвиборчої кампанії 64-річний Лай обіцяв продовжувати курс Тайваню.

Уряд у Пекіні після виборів на Тайвані заявив, що результати голосування не запобігають «возз’єднанню» Китаю. У Пекіні вважають Тайвань бунтівною провінцією, яка у разі потреби має бути повернена до складу Китаю за допомогою військової сили.

Експерти вважають, що результат нинішніх президентських виборів на Тайвані має вирішальне значення для майбутніх відносин між Тайбеєм і Пекіном, який все більш агресивно виступає. Китай останніми роками посилив військовий тиск на Тайвань, проводячи маневри, що викликало побоювання, що Пекін готується до збройного вторгнення.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top