Новини

Німеччина провалила голосування за передачу танків Україні

У питанні щодо поставок танків Україні ЄС посилює тиск на канцлера Німеччини Олафа Шольца, особливо після початку мобілізації в Росії. Але Шольц і федеральний міністр оборони Крістін Ламбрехт чітко дали зрозуміти, що хочуть дотримуватися попередньої лінії, та не надавати Україні важкого озброєння.

Навіть німецькі парламентарі не змогли напередодні проголосувати за пропозицію опозиційного блоку ХДС/ХСС про негайне постачання танків та іншої бронетехніки західного зразка Україні.

Документ, який запропонували для голосування, називається «Захищаючи мир та свободу в Європі — рішуче підтримуючи Україну важкою зброєю зараз». У ньому пропонується надати дозвіл на експорт до України бойових танків, бронетранспортерів та іншого важкого озброєння із запасів промисловості.

Під час обговорень цього питання у Бундестазі, політик Штрак-Ціммерман закликала до поставок німецьких танків для України. Її партія вважає, що «в нинішній військовій ситуації, коли українська армія поступово відвойовує свої території, ми повинні передати принаймні бронетранспортери Fuchs і БМП Marder. А якщо цього вимагатиме ситуація, то, можливо, і бойовий танк Leopard».

Лідер «Зелених» Омід Нуріпур підкреслив, що рішення про постачання нових систем озброєння повинні прийматися з партнерами по альянсу НАТО. «Незалежно від того, чи це самохідні гаубиці, бойові машини піхоти чи основні бойові танки: зрештою, баланс між міркуваннями всередині Альянсу та потребами України має бути правильним».

Заступник голови фракції «Союз» Йоганн Вадефуль на пленарному засіданні Бундестагу заявив – «Якщо федеральний уряд серйозно налаштований на підтримку України, він повинен зараз зробити рішучий крок далі і поставити Україні бойові танки та бронетранспортери».

Президент України Володимир Зеленський раніше звернувся до депутатів Бундестагу із проханням погодити питання про надання танків — «В Україну мають бути поставлені додаткові важкі озброєння, зокрема бойові броньовані машини та більша кількість далекобійної артилерії зі складів Бундесверу».

Але коаліція та члени лівої фракції своїми голосами завадили негайному прийняттю рішення Бундестагом. Замість цього питання було передано до головного комітету закордонних справ для консультації. «Вони ховаються за процедурними питаннями», – розкритикував колег голова парламентської фракції «Союз» Торстен Фрай з ХДС.

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що часткова мобілізація Росії є стимулом для продовження військової підтримки України. Однак Німеччина продовжить діяти «дуже виважено» в питанні поставок зброї. Те, що Німеччина постачає, – це «саме те, що зараз потрібно Україні: протиповітряна оборона та артилерія», наголосила пані міністр.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top