Новини

Мода та психологія — як вбрання впливає на настрій

Одяг не лише відображає наш особистісний стиль. Від неї сильно залежить наш настрій, а разом із ним — поведінка. Модний костюм викликає позитивні емоції, допомагає почуватися енергійніше, впевненіше. І навпаки, невдале вбрання погіршує настрій, викликає дискомфорт і навіть занепад сил. Як це відбувається читайте далі.

https://answear.ua/m/chiara-ferragni

Чому наші вбрання впливають на почуття?

Коли ми розглядаємо одяг, задіюються різні зони мозку, які беруть участь в:

 • обробці візуальної та тактильної інформації, емоцій, асоціацій;
 • порівняння, інтерпретації, аналізі, прийняття рішень.

Додатково підключаються дофаміни та інші гормони, що відповідають за задоволення та щастя. Всі ці процеси тісно взаємопов’язані, тому впливають на настрій, коли ми одягаємо одяг чи оцінюємо вбрання співрозмовника.

Як крій і фасон впливають на почуття

Всі ми хочемо виглядати добре, і багато в чому це залежить від того, наскільки стильно виглядає наше вбрання. Ми відчуваємо себе чудово, коли носимо стильний, модний одяг, наприклад, куплений за посиланням https://answear.ua/m/chiara-ferragni. Ми відчуваємо свою привабливість, важливість, здатність досягти успіху.

Якщо не впевнені у фасоні, все відбувається навпаки. З’являється:

 • невпевненість в собі;
 • поганий настрій;
 • незадоволеність своїм виглядом;
 • втома;
 • розчарування.

Також ми боїмося ізоляції від суспільства. І тут автоматично переносимо на себе свою реакцію на людину, яка одягнена негарно або в застарілому костюмі. Зазвичай це сигнал, що:

 • він не має грошей на стильний одяг;
 • він не стежить за модою;
 • знайомий перебуває у нестабільному психічному стані.

Через невдале вбрання співрозмовника у нас може зіпсуватися настрій або виникнути до нього неприйняття. Небезпідставно ми боїмося, що така ж ситуація може виникнути і з нами.

https://answear.ua/m/chiara-ferragni

Як колір костюма впливає на настрій

Колір одягу також сильно впливає на почуття та емоції. Червоний, жовтий та інші яскраві кольори підвищують настрій, дарують сплеск енергії, радості та оптимізму. Нейтральні кольори (чорний, сірий, бежевий) викликають відчуття вишуканості, спокою і солідності. Синій має заспокійливу дію, знижує відчуття тривоги та стресу.

Таким чином, людям, які знаються на психології кольору, набагато легше підібрати собі вбрання з урахуванням настрою, який відчувають або хочуть передати.

Як стиль одягу впливає на почуття

Настрій залежить і від стилю вбрання, яке ми носимо:

 • Класичний — асоціюється з елегантністю, професіоналізмом та строгістю.

 • Стиль шик викликає відчуття вишуканості, елегантності та розкоші. Людина, яка одягнена в дорогий стильний одяг, зазвичай упевнена в собі, своїй привабливості.

 • Кежуал — характеризується невимушеністю, зручністю та практичністю, а також викликає почуття розслабленості та свободи.

 • Вуличний стиль — близький до кежуалу, але відрізняється більшою свободою самовираження, оригінальністю та експериментами з модою, що стимулює креативну уяву.

 • Спортивний лук – асоціюється з комфортом, активністю, свободою рухів.

Одяг, який ми носимо, спонукає нас поводитися відповідно до стилю — суворо, безпосередньо чи активно. Тому, коли вибираєте вбрання, думайте не лише про враження, яке хочете зробити, а й про той настрій, якому він повинен відповідати.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top