Новини

2024 рік повинен відрізнятися від 2023: Залужний про мобілізацію, відстрочку, роботу ТЦК та електронні повістки

Зокрема, щодо нового законопроєкту про мобілізацію та військову службу

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, сьогодні, 26 грудня, провів у Києві брифінг для журналістів, де прокоментував питання демобілізації військових, роботи ТЦК, ситуації на фронті та стратегії у 2024-му. 

Головні заяви головнокомандувача ЗСУ на брифінгу:

Електронні повістки

Як заявив головком, він буде радий будь-якому способу залучення людей до війська, але додав, що ця ініціатива виходила не від Генштабу чи Збройних сил України.

«Пропозицій щодо електронних повісток Генштаб не робив. Але ми раді будь-якому способу, який забезпечить нашу потребу в людях», — сказав Залужний.

Робота ТЦК

Залужний незадоволений роботою Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (так звані «військкомати»).

«Станом на сьогодні їх роботою поки незадоволений. Ми прослідкували, щоб ключові посади залишилися і продовжили роботу. Щодо керівників — деяких уже звільнили, але процес змін триває», — наголосив він.

За словами головкома, якби ТЦК та СП працювали так, як потрібно, то не довелося б обговорювати законопроект про мобілізацію.

«Люди, які працюють в ТЦК — це окрема спеціальність, необхідно мати певний набір знань, навичок і умінь, які дозволяють працівникам ТЦК виконувати свої обов’язки. Як ззовні ТЦК, так і всередині цього організму. Але станом на сьогодні хочу сказати, що можливості по прийому особового складу територіальні центри комплектування не втратили», — додав Залужний.

Війна-2024 має відрізнятися від війни-2023

«2024 рік має відрізнятися від 2023-го, бо інакше нас чекає те, про що я писав в статті. Ми знайшли проблеми та 90% рішень, щоб діяти більш ефективно і зберегти людей. З нами погодилися наші партнери. Моя головна помилка була — я вважав, що така кількість втрат, як ми завдали, зупинить будь-кого. Але не РФ», — зазначив головком.

Про західну допомогу Україні

Головком впевнений, що західні партнери продовжать допомагати Україні.

«Я впевнений, що західні партнери залишаться з нами. Всі інші потреби (внутрішні — ред.) обговорюються у Міністерстві оборони та деякі реалізовуються. Я не розчарувався рівнем забезпечення 2023 року», — сказав він.

Підготовка бригад в ЗСУ

Як розповів Залужний, сьогодні Україна має можливість одночасно готувати до 10 бригад. Він також погодився з тим, що на фронт мають потрапляти лише підготовлені люди.

«Я згоден з будь-якими ініціативами, які навіть підвищують відповідальність за потрапляння людини на фронт непідготованою. Такого бути не може. У нас є чудова можливість використовувати як наші можливості, так і можливості наших партнерів — і вони приділяють підготовці наших військ велику увагу», — додав головком.

Мобілізація буде поступовою

Залужний зазначив, що потреба ЗСУ в нових бійцях не означає, що всіх в один момент мобілізують. За його словами, цей процес буде відбуватися поступово.

«По-перше, я жодним чином не називав цифру 500 чи 400 (тисяч — ред.), я називав загальну потребу. Я вже казав, ця потреба розбита на певні періоди. Тобто хтось буде мобілізований у січні, а хтось навіть у грудні (наступного року — ред.). 2023 рік відбувався за такою ж схемою, нічого особливого. Таким чином це буде здійснено і в 2024 році», — пояснив головком.

Про демобілізацію

«Я чітко розумію, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу. Звісно, мені б хотілося, щоб люди, які йдуть до війська, і особливо ті, які вже служать, чітко розуміли, скільки їм необхідно буде воювати. Разом з Міністерством оборони ми погодилися на цифру 36 місяців, сподіваючись на два моменти: перше – що не буде загострення на фронті; друге – що цих людей через 36 місяців буде ким замінити», – сказав головнокомандувач ЗСУ.

При цьому він зазначив, що 36 місяців – цифра «не зовсім реальна у тих умовах, у яких ми перебуваємо».

«Але нам залишається сподіватися на те, що інтенсивність бойових дій не збільшиться і ми зможемо замінити цих людей через 36 місяців», – додав Залужний.

Про ситуацію в Мар’їнці та Авдіївці

Залужний повідомив, що українські військовослужбовці відійшли на північну околицю Мар’їнки, оскільки росіяни повністю знищили українське місто.

«Ми захищаємо кожний клаптик нашої землі. Але коли на цьому вузенькому клаптику ворожі снаряди починають перекопувати це місце разом із камінням, з землею та нашими бійцями — життя наших бійців нам важливіше. Тому в Мар’їнці, яка трималася майже два роки — наші війська ще знаходяться у північній її частині, але вони підготували оборонний рубіж поза цим населеним пунктом», – сказав головком.

Коментуючи ситуацію в Авдіївці, яку окупанти намагаються оточити, як колись Бахмут, Залужний закликав «не зациклюватися та не робити якесь «шоу чи скорботу» навколо конкретного населеного пункту». Але додав, що росіяни мають можливість зібрати свої сили на певному напрямку і повторити за два-три місяці долю Бахмута.

«Ведення дій підпорядковуються своїм законам, які не залежать, чи сподобається це депутатам або журналістам… Нам дорогий кожний клаптик землі, будемо обороняти рівно стільки, скільки буде сил. Якщо сил недостатньо – зберігаємо людей, а потім відвоюємо», – пояснив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top