Новини

Мир на умовах Росії: WSJ дізналося, що Кремль пропонував Україні для завершення війни

Видання опублікувало проєкт мирного договору

Російський президент Володимир Путін публічно натякнув, що він був би відкритий до обговорення питання про припинення війни в Україні на умовах Москви. Контури угоди, яку, ймовірно, він хоче укласти, можна побачити в проєкті мирного договору, складеному російськими та українськими делегаціями у квітні 2022 року. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Видання опублікувало проєкт мирного договору, складений російськими та українськими делегаціями у квітні 2022 року. Кремль вимагав обмежити чисельність ЗСУ, залишити Крим під владою Росії та заборонити Україні вступати в НАТО.

Зрештою домовитися не вдалося. Масштаби російських військових злочинів в Україні стали очевидними, військове становище України покращилося, і Захід став постачати зброю для підтримки Києва.

Договір мав бути гарантований іноземними державами, серед яких у документі перераховані США, Велика Британія, Китай, Франція та Росія. На ці країни було покладено обов’язок захищати нейтралітет України в разі порушення договору. Але поки договір буде чинним, країни-гаранти мали «припинити міжнародні договори та угоди, несумісні з постійним нейтралітетом України», включно з будь-якими обіцянками двосторонньої військової допомоги. При цьому міжнародні гарантії безпеки не мали поширюватися на Крим і Севастополь.

«Інші питання залишалися невирішеними, зокрема, що станеться, якщо Україна зазнає нападу. Росія хотіла, щоб усі держави-гаранти домовилися про відповідь, а це означало, що уніфікована відповідь була б малоймовірною, якби Росія сама була агресором. У разі нападу на Україну українські учасники переговорів хотіли, щоб її повітряний простір був закритий, що вимагало б від держав-гарантів забезпечення безпольотної зони і надання зброї з боку гарантів, що не було схвалено Росією», — пише WSJ.

Сьогодні Україна заявляє, що не почне мирних переговорів, поки Росія не виведе війська з країни. Два роки війни озлобили українську громадську думку проти будь-якої мирної угоди, а президент України Володимир Зеленський попередив, що будь-яке припинення бойових дій просто дасть змогу Росії переозброїтися і краще атакувати Україну надалі.

Проєкт договору з Україною передбачав:

— Україні мало бути дозволено прагнути до членства в ЄС, але не дозволено приєднуватися до військових альянсів, таких як Організація Північноатлантичного договору.

— Проект договору передбачав заборону іноземної зброї, «в тому числі ракетної зброї будь-якого типу, збройних сил і формувань».

— Збройні сили України мали бути скорочені до певного розміру, при цьому Росія прагнула обмежити все — від кількості військ і танків до максимальної дальності стрільби українських ракет.

— Москва хотіла, щоб чисельність збройних сил України була обмежена 85 000 військовослужбовців, 342 танками і 519 артилерійськими знаряддями. Згідно з документом, українська сторона на переговорах вимагала 250 000 військовослужбовців, 800 танків і 1 900 артилерійських установок.

— Росія хотіла, щоб дальність польоту українських ракет була обмежена 40 кілометрами.
Кримський півострів залишився б під окупацією Росії і не вважався б нейтральним.

— Москва також наполягала на тому, щоб російська мова функціонувала нарівні з українською в органах влади та судах — пункт, на який Київ, згідно з проектом документа, не погодився.

— Майбутнє східних регіонів України, окупованих Росією у 2014 році, не було включено до проекту, це питання мало обговорюватися під час особистих переговорів Путіна та Зеленського.

Росія хотіла додати Білорусь як гаранта; Україна хотіла додати Туреччину. Українські учасники переговорів виділили курсивом текст, який свідчить про те, що вони відмовилися обговорювати російський пункт, який вимагає від Києва зняти претензії на те, щоб він підпав під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, який переслідує воєнні злочини, як зазначено в документі. Вони також не ратифікували пункт про скасування всіх взаємних санкцій.

«Документ демонструє, на які глибокі поступки готові були піти учасники переговорів з української сторони, коли Київ опинився у скрутному становищі в перші тижні війни. Він також слугує нагадуванням про компроміси, на які Росія може спробувати змусити Україну піти, якщо західна військова підтримка вичерпається, а Росія отримає значні територіальні здобутки», — підсумовує видання.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top