Новини

Криза в алюмінієвій галузі РФ

РФ

Російська галузь втратила понад третину необхідного глинозему для виробництва алюмінію

Виробництво алюмінію в Росії стоїть «на порозі кризи з тяжкими довгостроковими наслідками», заявили в понеділок в Алюмінієвій асоціації РФ. У повідомленні це прямо не сказано, але основна причина кризи – початок повномасштабної агресії Росії проти України.

До 2022 році Росія забезпечувала більше ніж 100% власних потреб у глиноземі (з якого роблять алюміній) завдяки власним закордонним підприємствам, зокрема пізніше націоналізованого Миколаївського глиноземного заводу в Україні.

Через війну припинилося постачання глинозему не тільки з України, але й Австралії й частково з Ірландії. Загалом російська галузь втратила понад третину необхідного глинозему для виробництва алюмінію і змушена закуповувати його в Азії, зазнаючи серйозних фінансових втрат – там ціни в середньому на 25% вищі.

Російський холдинг «Русал» є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, що входять до нього, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, постачаючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї.

Миколаївський глиноземний завод – одне з найбільших у Європі підприємств кольорової металургії. Російський олігарх Олег Дерипаска контролював підприємство з початку 2000-х до 2022 року. 

Традиційні ринки збуту для російського алюмінію втрачені через санкції США, Великої Британії та Австралії у вигляді загороджувальних мит. Від російського алюмінію відмовляються й країни ЄС.

Через побічні чинники зростає собівартість отримання глинозему в Росії та виробництва алюмінію – дорожчають практично всі види сировини, матеріали та електроенергія.

Водночас через економічні проблеми у світі біржові ціни на алюміній є на рекордно низькому рівні з березня 2021 року.

Ще більше погіршують ситуацію мита, запроваджені російським урядом. Прибутковість галузі у 2024 році знизиться на 30%, а деякі підприємства стануть збитковими. Під загрозою сильного «мінусу» – Кандалакшський, Волгоградський та Новокузнецький алюмінієві заводи.

Всі вони входять до складу Русал Олега Дерипаски й можуть бути закриті або заморожені.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top