Новини

Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні прикраси

Испания

Іспанська поліція розповіла про деталі операції, в межах якої вилучили 11 викрадених золотих старовинних прикрас вартістю понад 60 мільйонів євро, що належать до історичної спадщини України. Про це інформує пресслужба відомства.

У повідомленні йдеться, що оперативники заарештували п’ятьох осіб, ліквідувавши таким чином злочинну мережу, яка займалася незаконним вивезенням культурних цінностей з України.

За словами поліції, вилучені предмети – золоті ювелірні вироби, що мають велику історичну та економічну цінність – були викрадені та незаконно вивезені з України й мали бути продані в Мадриді.

Розслідування проводилося у співпраці з правоохоронцями у Болгарії, Україні, Албанії, Північній Македонії та на Кіпрі.

Як зазначають, перші слідчі дії розпочалися, коли агентам стало відомо, що громадянин України, який проживає в Мадриді, продає низку золотих прикрас з України, що мають велику історичну та економічну цінність.

Для того, щоб відбілити походження прикрас, для них зробили документи українською, англійською та іспанською мовами, що підтверджували їхню приналежність Українській Православній Церкві.

Водночас право власності та можливість розпоряджатися предметами передали головному фігуранту розслідування – православному священнику, який проживає в Мадриді.

Перший виріб слідчі вилучили у 2021 році. Це був золотий пояс з баранячими головами, який зберігався у банківській скриньці в іспанській столиці, і який головний підозрюваний продав приватно й безпосередньо місцевому бізнесмену.

Саме з цього моменту, після численних поліцейських розслідувань, правоохоронці встановили, що у фігурантів справи є й інші прикраси зі схожими характеристиками.

За повідомленням Нацполіції Іспанії, всі експонати зараз вивчаються в Національному археологічному музеї та в Інституті культурної спадщини Іспанії, тому розслідування залишається відкритим.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top