Новини

Імам Одеси шейх Ільяс Умаров привітав мусульман із початком благословенного місяця Рамадан

Початок благословенного місяця Рамадан

Цей час обов’язкового мусульманського посту — один із п’яти стовпів Ісламу, основ релігії, священних кожному за віруючого. Чотири інші стовпи — п’ятиразова щоденна молитва (намаз), визнання того, що немає Бога крім Аллаха (шахада), паломництво в Мекку (хадж) та щорічний податок (закят).

У 2022 році священний місяць починається із заходом сонця 1 квітня та закінчується 1 травня. Наступного дня, 2 травня, віруючі святкують свято розговіння — Ураза-байрам.

З погляду традицій та релігії, правильно починати піст саме увечері 1 квітня, із заходом сонця. Усі правила суворого посту починають діяти у темний час доби. За тим же принципом слід завершувати пост — із заходом сонця 2 травня, коли мусульмани збираються у мечетях на колективну молитву.

Свято розговіння (арабською «Ід аль-Фітр», а по-тюркськи «Ураза-байрам») для релігійного мусульманина набагато довгожданіше власного дня народження. Він, подібно до дзвону, сповіщає про те, що людина впоралася з найважчим випробуванням в ім’я Бога. Ураза — друга за значимістю мусульманська урочистість після Курбан-байрама — свята жертвопринесення, яке збігається з останнім днем ​​паломництва до Мекки.

До закінчення Рамадану починають готуватися заздалегідь: проводиться капітальне прибирання будинку та двору, люди готують святкові страви та найкращі вбрання. Обов’язковим ритуалом вважається роздача милостині. Це компенсує помилки, яких людина могла допустити під час посту. При цьому жертвують або грошима, або продуктами харчування.

Суть Рамадану

Рамадан вперше згадується у Корані. Згідно з текстом, «поститися слід лічені дні». До речі, саме цього місяця і була надіслана сама священна книга мусульман.

Пост в Ісламі — один із найсуворіших серед усіх світових релігій. Головна заборона передбачає відмову від вживання їжі та навіть води у світлий час доби. Якщо бути точніше, то й пити не можна від сухуру до іфтару.

Сухур — перший прийом їжі. Снідати бажано до перших ознак світанку, коли ще не видно ранкової зорі. Вважають, що сухур слід робити якомога раніше, тоді Аллах нагородить віруючого.

Іфтар-другий і останній прийом їжі. Вечеряти слід після вечірньої молитви, коли сонце зникло за обрій.

Раніше час сухура та іфтара визначали в кожній родині, або в мечеті, де традиційно вивішували час сніданку та вечері. Але тепер на допомогу мусульманам надійшов інтернет. Подивитися час сухуру та іфтару за місцевим часом можна на різних сайтах.

Що можна і не можна робити в Рамадан

Найбільш очевидна заборона під час місяця Рамадан пов’язана з відмовою від їжі та води, але, крім цього, мусульманам у світлий час заборонено:

• курити або нюхати тютюн, у тому числі курити кальян,
• проковтувати будь-яке мокротиння, яке потрапило в рот, так як це вже вважається питтям,
• спеціально провокувати блювання.
При цьому мусульманам у пост дозволено:
• приймати ліки через уколи (у тому числі вакцинуватись),
• купатися (за умови, що вода не потрапить до рота),
• цілуватися (але не більше),
• чистити зуби (ковтати воду, зрозуміло, не можна),
• ковтати слину,
• здавати кров.

Не вважається порушенням посту випадкове влучення їжі чи води до рота.

Важливо пам’ятати, що під час священного місяця грішно порушувати основні заборони релігії. Іслам не приймає вживання алкоголю та свинини, незалежно від того, вдень це зроблено чи вночі.

Від дотримання Рамадану звільняються вагітні та годуючі жінки, неповнолітні, літні та хворі. Причому під хворими розуміються не лише виразки, а й люди з душевними розладами. Також їсти і пити в Рамадан можуть мандрівники, які перебувають у тривалій подорожі. Але вони потім повинні заповнити всі пропущені дні посту.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top