Новини

Чи боїться Шольц Путіна?

Чому Німеччина не дає Україні танки та чому вагається канцлер Шольц — у виданні SPIEGEL вийшов матеріал про внутрішньополітичну ситуацію в Німеччині та ставлення до поставок зброї.

SPIEGEL зазначає, що зважаючи на динаміку Києва у війні проти Росії, питання поставки танків з Німеччини знову актуальне. Тому що до цього часу канцлер Олаф Шольц і федеральний уряд, відмовляючи Україні у поставках танків завжди посилалися на те, що зараз повторює міністр оборони Крістін Ламбрехт: жодних західних танків, як було домовлено з союзниками.

Посилання на союзників дозволяло Німеччині ховатися за інших, насамперед за США, але тиск на Шольца сьогодні помітно зростає, щоб змусити його вийти із зони комфорту і поступитися в питанні постачання танків Україні.

Американці сьогодні підживлюють дебати щодо поставок німецької зброї. Представники США неохоче висувають Берліну публічні вимоги. Тим не менш, згідно з інформацією SPIEGEL, американські дипломати неодноразово сигналізували федеральному уряду, що Вашингтон досить прихильно ставиться до ​​ідеї — щоб Німеччина стала першою країною, яка оголосить про поставки танків і таким чином, залучить до себе інших партнерів з ЄС.

Самі ж США не визначилися з танковим питанням, за словами американських дипломатів, зміна політики в уряді президента Джо Байдена все ще обговорюється. Однак очевидно, «що Німеччина має свободу приймати власні рішення щодо поставок танків», як сказав один американський дипломат.

Аргументи, якими німецький уряд виправдовував своє обережне ставлення до військової допомоги Україні, тепер починають згасати. Тиск надходить і з боку НАТО. Берлін неодноразово наголошував, що однією з причин, чому він не може передати будь-яку подальшу зброю Україні, є те, що Німеччина тоді більше не зможе робити свій внесок в оборонну готовність НАТО.

Однак керівництво НАТО сприймає все набагато спокійніше. У п’ятницю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав усіх партнерів «розширювати постачання, щоб забезпечити Україну поставками, які їй терміново потрібні».

Зараз, зазначив Столтенберг, в Україні захищають свободу Європи. Тому подальші поставки зброї на цьому етапі важливіші, ніж повні армійські склади в окремих країнах НАТО.

У свою чергу член парламенту Німеччини Робін Вагнер наголошує, що зараз Бундесвер може обходитись без таких танків, як Fuchs, Marder або Leopard. «Наша свобода захищається не на полігонах у Федеративній Республіці, а на фронті в Україні».

Однак міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок уникає висунення публічних жорстких вимог по постачанню зброї. Під час суботнього візиту до Києва Бербок пообіцяла українцям подальшу підтримку, але щодо питання саме постачання танків вона залишилася невизначеною.

Окрім того, щоб доставити німецькі танки Україні, пише SPIEGEL, уряду не доведеться їх брати зі складів Бундесверу. Тому що тільки за останні кілька місяців оборонна промисловість країни вже виготовила 20 бронетранспортерів Marder, і при бажанні танки можуть бути доставлені в Україну досить швидко. Загалом Німеччина може виготовити до 100 одиниць такої техніки до кінця 2022 року.

«У випадку з бойовими танками ми взагалі можемо замовили 600 нових Leopard 2», — сказав SPIEGEL Томас Ерндль, експерт з оборони та член Бундестагу. «З них 250 на заміну тих, що мають бути швидко доставлені в Україну з німецьких і європейських складів, і 350 як внесок у переоснащення української армії».

Проте те, чи зрештою щось зрушиться у цьому питанні, залежить від федерального канцлера – і від його власної партії. Соціал-демократи неодноразово заявляли на небезпеку того, що Путін може продовжити ескалацію війни, якщо почуватиметься все більше загнаним у кут.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top