Новини

Байден готовий піти на компроміси, щоб забезпечити надання допомоги Україні, — Reuters

Палата представників США планує завершити роботу до 14 грудня

Адміністрація президента США Джо Байдена готова піти на поступки у питанні посилення безпеки кордонів, аби забезпечити схвалення законопроекту, де йдеться зокрема про надання нової допомоги для України та Ізраїлю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело.

Усього за тиждень до початку Різдвяних канікул Білий дім і Конгрес США намагаються досягти компромісу, який передбачав б надання військової допомоги двом країнам — союзницям і водночас перешкоджав нелегальній імміграції через кордон США та Мексики.

Так, президент США Джо Байден заявив, що готовий піти на значні поступки щодо безпеки кордону. Джерело, обізнане з цим питанням, повідомило Reuters на умовах анонімності, що Білий дім був відкритий, зокрема, для підвищення стандартів для первинної перевірки кандидатів на отримання притулку.

За словами джерела, адміністрація Байдена також розглядає певний варіант положення про «безпечну третю країну, яка відмовлятиме у наданні притулку мігрантам, які проходять через іншу країну на шляху до США».

Іншим можливим пунктом домовленості може бути розширення процесу швидкої депортації, відомого як «прискорене видворення». За словами джерела, ця процедура буде діяти по всій країні, а не лише на кордоні.

Водночас двопартійна група сенаторів, які намагаються досягти угоди, також обговорює кількісне обмеження запитів на надання притулку. Проте позиція адміністрації Байдена щодо такого обмеження залишається незрозумілою.

Речник Білого дому Анджело Фернандес Ернандес сказав, що Байден чітко дав зрозуміти, що ситуація на кордоні є проблемною, і Конгрес США має вжити заходів, щоб її виправити.

«Президент сказав, що він відкритий для компромісу», – додав він.

Зазначається, що Палата представників США, очолювана республіканцями, планує завершити роботу до 14 грудня, тож на ухвалення законопроекту про допомогу Україні залишається мало часу. Схожі часові рамки має і Сенат, який очолює Демократична партія.

«Зважаючи на це, мета, здається, полягає в тому, щоб укласти угоду на найвищому рівні і, можливо, попрацювати над точними деталями законодавчого тексту під час перерви», – пише агентство із посиланням на джерела.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top