Наука та технології

В Китаї зареєстрували перше дрон-таксі

Китай

Китай схвалив перше у світі таксі на вертикальному взльоті та посадці (eVTOL). Це дрон, який перевозить двох пасажирів, без водія.

13 жовтня 2023 року Китайська адміністрація цивільної авіації (CAAC) видала сертифікат, важливий документ для авіаційної індустрії, для першого у світі електричного таксі EH216-S з можливістю вертикального зльоту та посадки. Більш того, дозвіл дозволяє польоти без пілота на борту.

EH216-S виготовлено компанією EHang з провінції Гуандун. Це дрон з 16 малими роторами.

CAAC надав свою згоду після того, як EHang провів більше ніж 40 000 тестових польотів, включаючи польоти з добровольцями в 18 містах Китаю. Компанія також піддавала EH216-S структурному аналізу та випробуванням на зіткнення, перевіряла його можливість продовжити політ в разі відмови одного з роторів. Регулятори також оглядали бездротову мережу, яку використовує EHang, для зв’язку їхніх літаючих таксі з контрольним центром на землі. Це дозволяє резервним пілотам виконати посадку за допомогою дистанційного керування в разі виникнення проблем.

EHang вже створив завод для виробництва цих «таксі», і вони сподіваються розпочати екскурсійні польоти в Гуандуні ще до кінця року. Також існує інтерес із інших регіонів країни, у зв’язку з чим уряд міста Хефея в провінції Аньхой оголосив угоду на суму $100 млн з EHang, щодо організації туристичних польотів та інших послуг, таких як доставка та реагування на надзвичайні ситуації, з використанням 100 таких дронів.

EH216-S має дальність близько 30 км та швидкість до 130 км/год. EHang розробляє другу версію, VT30, з дальністю польоту 300 км, але вона вимагатиме окремого сертифікату.

EHang стверджує, що їхні безпілотні eVTOLи будуть тихішими, ніж гелікоптери, та набагато дешевше в експлуатації, завдяки здатності замінити дорогого пілота на другого платного пасажира. Також компанія вважає, що відмова від пілотів зробить польоти безпечнішими.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top