Наука та технології

Штучний інтелект навчився «зламувати» будь-які паролі, підбираючи їх за звуками набору клавіатури

Як захиститися від злому

Команда британських дослідників і програмістів навчила штучний інтелект красти дані про натискання клавіш клавіатури, записаних за допомогою мікрофона — вони змогли досягти точності розпізнавання при використанні звичайного мікрофона на рівні 95%.

Для цього вчені зібрали дані, натискаючи 36 клавіш на сучасному MacBook Pro по 25 разів на кожну клавішу та записували звук, який видається при кожному натисканні. Потім вони створили спектрограми з записів, які візуально показали відмінності кожної клавіші, потім обробили дані, щоб посилити сигнали, необхідні для розпізнавання натискань.

Дослідники побоюються, що така «звукова» атака у поєднанні зі швидким прогресом машинного навчання дуже скоро дасть хакерам можливість для куди більш простого злому комп’ютерів своїх жертв. Вчені стверджують, що модель атаки виявилася дуже ефективною навіть проти тихої клавіатури, тому додавання шумопоглиначів на механічні клавіатури або перехід на мембранні клавіатури навряд чи допоможуть.

Користувачам, які надмірно стурбовані «акустичними атаками», пропонується спробувати змінити стиль введення або використовувати випадкові паролі. Інші потенційні заходи захисту включають використання програмного забезпечення для відтворення звуків натискання клавіш, білого шуму або аудіофільтрів натискання клавіш.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top