Наука та технології

NASA з’ясувало, чому зонд Voyager 1 «глючив» протягом кількох місяців

Voyager 1

Команда підозрює, що один чіп, відповідальний за зберігання пошкодженої частини пам’яті FDS, не працює.

Після кількох місяців відправки непридатних для використання даних до центру управління місією, нарешті з’явилася надія для космічного апарату Voyager 1. Інженери NASA визначили причину дивної аномалії місії і вважають, що можуть допомогти міжзоряному зонду знову передавати дані в формі, що читається.

Інженери з Лабораторії реактивного руху NASA вважають, що космічний корабель Voyager 1 відправляє безглузді дані через пошкоджене апаратне забезпечення пам’яті в системі збирання польотних даних (FDS) космічного корабля.

Команда підозрює, що один чіп, відповідальний за зберігання пошкодженої частини пам’яті FDS, не працює.

FDS збирає дані з наукових інструментів Voyager, а також інженерні дані про стан космічного корабля і об’єднує їх у єдиний пакет, який передається на Землю через одну з підсистем зонда, блок модуляції телеметрії (TMU), у двійковому коді.

FDS і TMU зазнають труднощі при спілкуванні один з одним. В результаті TMU відправляє дані в центр управління місією в шаблоні одиниць і нулів, що повторюється. Інженери NASA не зовсім впевнені, що пошкодило апаратне забезпечення пам’яті FDS — вони думають, що чип був уражений високоенергетичною часткою з космосу, або він просто зношений після 46 років роботи.

Voyager 1 був запущений в 1977 році, менш ніж через місяць після того, як його зонд-близнюк Voyager 2 почав свою власну подорож до космосу. Зонд вийшов у міжзоряний простір у серпні 2012 року, ставши першим космічним кораблем, який залишив геліосферу.

Проблема вперше виникла у травні 2022 року, коли зонд раптово почав відправляти безглузді дані про орієнтацію та контроль положення (AACS). Інженери вирішили проблему, надіславши телеметричні дані через один із інших комп’ютерів космічного корабля. У грудні 2023 року проблема повторилась.

1 березня команда відправила тестовий запит до системи збору даних космічного корабля, команду, яка м’яко підштовхує FDS використовувати різні послідовності у своєму програмному пакеті, щоб визначити пошкоджений розділ. Через два дні Voyager 1 відправив сигнал, що містить дані всієї пам’яті FDS, це допомогло команді визначити джерело збою, порівнявши з попереднім, щоб знайти невідповідності в коді.

Використовуючи зчитування, команда підтвердила, що близько 3% пам’яті FDS пошкоджено, що заважає комп’ютеру виконувати нормальні операції.

Інженери сподіваються вирішити проблему, розробивши спосіб FDS функціонувати без пошкодженого блоку пам’яті, що дозволить Voyager 1 передавати корисні дані і далі.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top