Київ

Михайло Поживанов: ідеологія українського міста проста – комфорт, безпека та зручність

Після нашої Перемоги українці мають чимало роботи: насамперед доведеться повертати до життя постраждалі міста та села. За останніми даними, внаслідок повномасштабного вторгнення Росії вже зараз зруйновано понад 50 млн. кв. м житлового фонду. А отже, щоб Україна змогла повернутися до нормального життя, потрібно буде якнайшвидше відбудувати зруйноване. Десь необхідно ретельно відновити лише окремі будівлі та вулиці, а десь, на жаль, доведеться фактично зводити нові міста на місці зруйнованих. При цьому перед проектувальниками та будівельниками стоятиме завдання не просто створити нове житло, але зробити міста сучасними та комфортними для життя.

Про те, як здійснити це на практиці, йшлося на презентації видання «Книжка про місто» Михайла Поживанова — досвідченого управлінця, який свого часу працював мером Маріуполя, заступником голови КМДА, заступником міністра економіки та народним депутатом України чотирьох скликань. Символічно, що книгу було написано ще до війни і таким чином автор мимоволі передбачив ті виклики, з якими Україні довелося зіткнутися зараз.

Презентація книги та виставки живопису «Життєві перехрестя» Михайла Поживанова відбулася у Київській галереї «АВС-арт», викликавши великий інтерес фахівців.

У своїй роботі автор пояснює основи містобудівної політики українських міст у наші дні з огляду на розвиток технологій та вимог. Втім, головне, за словами Михайла Поживанова – це ідеологія міста, яке має стати комфортним, безпечним та зручним: «Дуже важливо ще на початковому етапі проектування правильно сформулювати критерії містобудівної політики міста та джерел наповнення його бюджету. А це залежить від особливостей його розташування, наявності корисних копалин, логістики тощо. Адже міста бувають промисловими, курортними, торговими, або змішаними за напрямками заробітку. У книзі я розглядаю всі типи міст, але основні характеристики для будь-якого міста – це комфорт та зручність для його мешканців». Оскільки вихід книги планувався до війни, після 24 лютого довелося внести деякі корективи.

«Після Перемоги Україна має відновлювати чи будувати заново деякі міста. І дуже важливо опрацьовувати плани відновлення міст максимально детально, відійшовши від кальки. Адже всі українські міста збудовані десятки та десятки років тому, а за цей час змінилося абсолютно все: технології будівництва, електричні норми та вимоги, системи водопостачання та комунікацій тощо, аж до планів квартир. Тому потрібно відштовхуватися від сучасних технологій та вимог. Тоді місто буде комфортним, сучасним та ефективним для його мешканців та країни. Більше того: нам потрібно рухатися від детальних та сучасних планів відновлення міст та областей, до детального плану всієї України», — наголосив Михайло Поживанов.

Зауважимо, що, як керівник Одеської міської організації партії «Батьківщина», Михайло Поживанов дуже добре знає і проблеми Південної Пальміри. У цьому плані книга фахівця буде дуже корисна місту, яке довгі роки страждає від хаотичної забудови і відсутності виразної містобудівної концепції. А це, на жаль, не дає повністю скористатися тими перевагами, які має Одеса – як і за місцем розташування, так і промисловим потенціалом.

    

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top