Інтерв'ю

Секретар РНБО: Ми завдаємо противнику ударів там, де він найменше цього очікує

Данілов Олексій Мячеславович

До зими ми хочемо повністю завершити війну…

Інтерв’ю секретаря ради національної безпеки та оборони України Олексія Данилова східноєвропейському бюро Report.

В Україні на фронті понад 7 місяців спостерігається відносна стабільність. Наприклад, Росія вже 6 місяців не може захопити місто Бахмут, а українська армія взяла тривалу паузу в контрнаступі. Чим це можна пояснити?

— Війна – складна справа. Військові мають доручення, отримані від президента, які досить прості та зрозумілі – звільнити всі наші території, включаючи Крим, від терористів-агресорів. Вони зроблять це разом із нашим народом. Залишається тільки чекати, набратися терпіння і перемога буде за нами.

Нещодавно ви виступили із заявою про подання президенту великого плану контрнаступу. Ви сказали, що навіть ваші партнери не знають про зміст цього плану. Чи існує ймовірність того, що партнери залишаться незадоволеними після реалізації самого плану чи певними його моментами, і це призведе до зменшення військової допомоги?

– Ми захищаємо свою незалежність та усвідомлюємо свою відповідальність за звільнення наших територій від окупації. Щодо партнерів, то ми з ними співпрацюємо, і вони надають нам дуже велику допомогу. Коли ми говоримо про конкретні плани, ми маємо на увазі, що вони закриті, секретні, якщо хтось вважає, що плани з грифом «Цілком таємно» комусь розкриваються, то він помиляється. Такого немає ніде у світі. Загальні питання – так, а конкретні плани – ні, вони мають залишатися конфіденційними. Це не свідчить про відсутність довіри та співпраці між нами. Все інакше. У військових є кілька варіантів дій, і який з них буде використаний для тієї чи іншої операції залежить від багатьох факторів. Якщо хтось каже, що знає місце проведення операції, він бреше.

Чи очікується контратака до літа?

– Я не використовую термін «контратака». Натомість я застосовую термін «військові дії», який використовується з лютого 2014 року. Військові достеменно знають, що робити. Вони професіонали і довели усьому світу, що наша армія готова до бою. Більше того, ми завдаємо противнику ударів там, де він найменше цього очікує. Думаю, цього разу буде так само.

Тобто, можна очікувати контратаки найближчим часом?

– Поняття «найближчий час» у всіх різне. Для когось це день-два, для когось – тиждень чи місяць. Головне – результат. Ми маємо звільнити наші території. Дії розпочнуться у потрібний термін з урахуванням усіх факторів. Не раніше і не пізніше, а точно вчасно.

Часто можна почути, що бойові дії української армії більш активні навесні та влітку, а не взимку…

– До зими ми хочемо повністю завершити війну…

— Чи завершиться війна повним відновленням територіальної цілісності України, зокрема визволенням Криму?

— У нас є спільний план — звільнити всі наші території від терористів, які на нас напали. Єдине питання – час. Чи буде проведено одну або кілька операцій, залежить від багатьох обставин. Ми не обмежуватимемося часом, боротимемося скільки буде потрібно.

— Кілька днів тому на Кремль було здійснено атаку безпілотниками, і Росія звинуватила в цьому Україну. Як би ви прокоментували ці звинувачення? Чи може це стати підставою для жорсткіших атак на Україну, зокрема застосування ядерної зброї? Крім того, що ви можете сказати про використання ЗС Росії іранських безпілотників для атак на Україну?

— Хочу наголосити, що Росії війни ніхто не оголошував, війну розпочали вони проти нас у 2014 році. Ми ні на кого не нападали, навпаки, напад скоєно на наші землі та території, закріплені у міжнародних документах у 1991 році. Якщо хтось хоче звинуватити когось іншого у майбутньому розпаді своєї країни, то це його проблема, а не наша.

Вони можуть зробити будь що. Якщо вони застосують ядерну зброю, реакція всього світу буде зовсім іншою.

Щодо співпраці Росії та Ірану у питанні безпілотників, то це питання до світової спільноти. Іран з 1979 року перебуває під санкціями, і якщо, будучи під санкціями, він може виробляти безпілотники з використанням комплектуючих провідних світових виробників, то кому слід ставити запитання і хто повинен на них відповідати? Ми б дуже хотіли, щоб не було подвійних стандартів і щоб усі країни без винятку дотримувалися міжнародних правил.

— Чи очікуєте ви на атаки з території Білорусі? Можна зауважити, що заяви Лукашенка останніх днів відрізняються від раніше озвучуваних.

— Лукашенко – заручник Кремля і перебуває у дуже складній ситуації. Ми не думаємо, що Росія вимагатиме від Лукашенка напасти на Україну. Лукашенко та його військові чудово знають, чим це скінчиться. Тому що у Білорусі буде внутрішній опір. І хочу нагадати, що на території України за нашу країну бореться чимало білоруських патріотів. Якщо хтось думає, що Лукашенко віддасть наказ і його виконають, він помиляється.

— Але як щодо тримісячних навчань із використанням безпілотників у Білорусі?

— Наразі ми не бачимо загрози нападу з території Білорусі. Побачимо, що буде завтра.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top