Інтерв'ю

Міністр оборони України: Ми де-факто є членом альянсу НАТО

Україна стала де-факто членом альянсу НАТО, каже міністр оборони України, оскільки західні країни, колись стурбовані тим, що військова допомога може бути розцінена як ескалація з боку Росії, змінили свій «підхід до мислення».

В інтерв’ю BBC Олексій Резніков сказав, що впевнений, що Україна отримає довгоочікуване озброєння, зокрема танки та винищувачі, оскільки і Україна, і Росія, схоже, готуються до нових наступів навесні.

«Це занепокоєння щодо наступного рівня ескалації для мене є певним протоколом», — сказав пан Резніков.

«Україна як країна і збройні сили України стали [] членом НАТО. Де-факто, а не де-юре (за законом). Тому що у нас є зброя і розуміння того, як її використовувати».

Президент Росії Володимир Путін назвав своє вторгнення в Україну екзистенціальною битвою проти західних країн, які хочуть послабити Росію.

Російські діячі стверджували, що вони воюють з НАТО в Україні, оскільки Захід постачав країні зброю в тому, що вони називають агресивною війною.

Російські діячі стверджували, що вони воюють з НАТО в Україні, оскільки Захід постачав країні зброю в тому, що вони називають агресивною війною.

Що таке НАТО і як воно допомагає Україні?
Україна роками прагнула приєднатися до військового альянсу між США, Канадою та 28 європейськими країнами, що президент Володимир Путін назвав загрозою безпеці Росії.

Президент України Володимир Зеленський наполягав на швидкому вступі, але незрозуміло, чи члени альянсу будуть серйозно розглядати повне членство навіть після закінчення війни, незважаючи на обіцянки підтримки.

Стаття 5 Договору про НАТО говорить, що збройний напад на будь-якого члена має розглядатися як напад на всіх.

Пан Резніков, однак, заперечив, що його коментарі будуть сприйняті як суперечливі не тільки Росією, але, можливо, і самим НАТО, оскільки альянс вжив заходів, щоб його не розглядали як сторону конфлікту.

«Чому [це буде] суперечливо? Це правда. Це факт», — сказав пан Резніков. «Я впевнений, що найближчим часом ми станемо членом НАТО де-юре».

Міністр оборони виступив у столиці, Києві, коли українські та російські війська продовжували боротьбу за невелике місто Соледар, що на сході Донецької області, в одних із найзапекліших боїв у війні, що триває майже 11 місяців.

Російський наступ очолює група найманців Вагнера, засновник якої Євген Пригожин, давній соратник Путіна, став різким критиком дії російської армії в Україні.

У вівторок пан Пригожин заявив, що його бійці захопили контроль над містом, звинувачення, яке було відкинуто Україною та, що примітно, Кремлем, що вважалося відмовою пану Пригожину.

Ситуація в Соледарі була «дуже складною», сказав пан Резніков, але «під контролем». Він сказав, що винищувачі Вагнера використовувалися для нападів «хвиля за хвилею за хвилею», що призвело до великої кількості смертей, і що пан Пригожин був зацікавлений у можливих економічних вигодах від захоплення міста, де знаходяться найбільші в Європі соляні шахти.

«На крові зароблять», — сказав він.

Соледар знаходиться приблизно за 10 км (шість миль) від Бахмута, стратегічного міста, де українські та російські війська ведуть багатомісячну війну на виснаження, яка спричинила масові руйнування та значні втрати з обох сторін. Там також були задіяні великі кількості найманців Вагнера, і вважається, що пан Пригожин поставив собі за мету захоплення Бахмута.

Пан Резніков сказав, що групі «потрібно надати певні докази, щоб заявити, що вони кращі за регулярні збройні сили Російської Федерації». У разі захоплення Бахмут може прокласти шлях для наступу Росії на Краматорськ і Слов’янськ, два українські опорні пункти в Донецьку, регіоні, який був ключовою мішенню для президента Путіна.

Будь-які здобутки мали б, більше ніж будь-що інше, надзвичайну символічну цінність для Росії. Вони відбудуться після серії принизливих невдач, включаючи хаотичний відступ із північно-східного регіону Харкова та відступ із південного міста Херсона, єдиної регіональної столиці, яку російські війська захопили під час війни.

Пан Резніков стверджував, що «приблизно 500 або 600» російських бійців щодня вбивають по всій країні, тоді як Україна втрачає десяту частину цього, цифри, які неможливо перевірити незалежно. Він вважає, що Росія може намагатися зібрати «сили, боєприпаси та зброю» для наступу з районів, які вона вже окупувала на півдні та сході.

Тим часом Україні потрібен був час для перегрупування та переозброєння, поки вона чекала на поставку західної зброї. «Весна – найкращий період для оновлення руху для всіх сторін», – сказав він. «Ми розуміємо, що вони будуть готові до старту, і, звичайно, ми повинні бути готові до старту».

Однак він не повторив твердження про те, що Росія може готувати ще одне вторгнення з Білорусі, попередження, яке спростував голова української військової розвідки. Переміщення з півночі, сказав пан Резніков, «займе багато часу, і вони [Росія] не мають ресурсів».

Пан Резніков виступив через день після того, як російське міністерство оборони змінило командувача своїми силами в Україні, несподіване оголошення, яке було розцінено як ознака боротьби за владу. Генерал Валерій Герасимов, один із архітекторів минулорічного вторгнення, повернеться на посаду, яку обіймав генерал Сергій Суровікін, призначений у жовтні.

Ця зміна, за словами пана Резнікова, стала результатом «конфлікту між паном Пригожиним і збройними силами Російської Федерації». Генерал Суровікін керував нещодавніми жорстокими атаками на енергетичну інфраструктуру України, які, за словами пана Резнікова, «безрезультатно скоротили запаси [російських ракет]», повторюючи українську заяву про те, що «у них закінчуються ракети».

Коли Польща та Британія вперше оприлюднили плани постачати бойові танки, пан Резніков сказав, що він упевнений, що Україна отримає «танки, бойові літаки чи реактивні літаки та зброю великої дальності для ураження цілей у 300 км (186 миль)». тому що в західних країнах «все змінювалося».

Він відкинув побоювання, що оголошення можуть викликати відповідь Росії, незважаючи на тепер уже знайомі погрози з боку Москви.

«У мене в країні війна», — сказав він. «Вони завдають ударів по моїм містам, моїм лікарням, моїм дитячим садкам, моїм школам. Вони вбили багато мирних жителів, багато мирних жителів. Це армія ґвалтівників, убивць і мародерів. Який наступний рівень ескалації?»

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top