Інтерв'ю

Генерал-майор Микола Жирнов: українська ППО збиває до 70% російських ракет

Генерал-майор Микола Жирнов: українська ППО збиває до 70% російських ракет

Начальник Київської МВА генерал-майор Микола Жирнов — аналіз авіаційно-ракетних ударів росії показує, що від 50 до 70% ворожих ракет збивається засобами ППО

Начальник Київської міської військової адміністрації генерал-майор Микола Жирнов розповів про ситуацію у Києві, зусилля, які керівництво міста докладає для зміцнення оборони та підняття духу українців.

− З нагоди Дня Незалежності у Києві було влаштовано показ підбитої та спаленої ворожої бронетехніки, що піднесло дух українців. Сили оборони гарантували безпеку масовим відвідувачам. Чи можна з цього зробити висновок, що столиця під надійним захистом ППО, що ракетні обстріли  їй більше не загрожуватимуть?

− Допоки у противника є ракетна та авіаційна зброя, доти й буде загроза завдавання ракетно-авіаційних ударів. Можна сьогодні констатувати те, що противник не може використовувати свою авіаційну зброю безкарно, а також не може забезпечити ефективність своїх ракетних ударів. Це стало можливим завдяки роботі системи ППО, героїзму та професіоналізму наших військовослужбовців.

Аналіз авіаційно-ракетних ударів росії показує, що від 50 до 70% ворожих ракет збивається засобами ППО, як авіацією, так і зенітними ракетними підрозділами. Але, на жаль, сьогодні 100% ефективність дій ППО ми не можемо забезпечити, це пов’язано з об’єктивними причинами –недостатньою кількістю засобів розвідки, авіаційних та зенітних ракетних комплексів. В основному – це радянські системи, в яких немає такої ефективності та надійності, як у засобів ППО країн-партнерів НАТО.

− Можете поділитися секретом: кому належала ідея проведення такої виставки, яку мету переслідували її організатори? Чи досягнуто її?

− У росії завжди орієнтувалися на якісь важливі дати в житті країни і до цих дат готували певні заходи, зокрема, і паради, демонстрації тощо. Враховуючи, що путін планував за три дні захопити Київ та провести парад, керівництво держави зробило йому таку «послугу». Не можна ж позбавляти російського диктатора такого задоволення. Ось тільки парад відбувся дещо в іншому форматі…

Ідея організації експозиції належить Президенту України. Для українського народу це був мотивований захід, який мав на меті закріпити впевненість українського народу, продемонструвати громадянам, нашим міжнародним партнерам та усій світовій спільноті міць ЗС України та українського народу загалом, успіхи Сил оборони України у відсічі російської збройної агресії та протидії інформаційній пропаганді рф.

Експозиція налічувала близько 80 одиниць броньованої легкої та важкої техніки військових формувань рф.

− Чи все вдалося втілити в життя із задуманого? Чи будуть подібні акції в майбутньому?

− Цю акцію проводили не лише ми, співпрацювали декілька відомств. Вона відбувалася вперше і своєї мети досягла. Багато людей, зокрема й іноземці, побачили омріяний росіянами «парад». Як і будь-який проєкт, він може бути вдосконалений. На цій виставці можна було виставити ще багато зразків зброї, наприклад, безпілотників типу «Орлан 10», розбиту авіаційну техніку. На українській землі зазнали «ганебних аварій» всі типи російських бойових літаків (крім стратегічної авіації). Це й Су-35, Су-34, Су-30, Су-25, а також гелікоптери − К-52, Мі-28 тощо.

Звичайно, такі акції необхідно проводити, тому що вони підіймають дух українського народу та зарубіжної спільноти, а також розвінчують міф про непереможність «другої армії світу».

− Що загалом входить в обов’язки начальника Київської міської військової адміністрації? Які функції Ви могли б визначити як пріоритетні?

− На міську військову адміністрацію згідно з чинним законодавством покладається виконання чітко визначених завдань: підготовка міста до оборони, забезпечення громадського порядку та безпеки цивільного населення та виконання заходів правового режиму воєнного стану.

Я, як начальник адміністрації, повинен організувати виконання цих завдань. Вони доволі об’ємні і за своїм обсягом включають різні сфери діяльності міста, це і робота критичної інфраструктури, розміщення військових частин, сприяння їхньому функціонуванню та забезпеченню, можлива евакуація населення, забезпечення мешканців міста всім необхідним для життя та багато іншого.

− Як Ви охарактеризували б нинішню ситуацію у столиці? Чи виявляли та затримували останнім часом ворожі ДРГ, чи запобігали терактам тощо? Через тишу в інформаційному просторі інколи виникає враження, що у столиці війни немає.

− А що повинно у столиці нагадувати про війну? Більш-менш спокійна ситуація – це кропітка праця військових, правоохоронців, працівників критичної інфраструктури міста. Вони працюють цілодобово – все заради безпеки громадян та їхнього комфортного проживання. Під час війни не в кожному випадку про це необхідно заявляти. Те, що в нас немає терактів, і не працюють ДРГ противника − це заслуга тих людей, які запобігають цим діям. Я хотів би нагадати, що на початку широкомасштабної агресії в Києві їх було багато, але завдяки зусиллям сил оборони ДРГ вчасно ліквідовано. Через профілактичні дії правоохоронців з початку російської агресії на території Києва було затримано 408 осіб-членів ДРГ! Однак усім потрібно бути пильними, адже ми розуміємо, що якась їх кількість залишається, не проявляючи активності.

− Де мешканці Києва можуть почерпнути актуальну інформацію про регуляторну політику у сфері безпеки столиці?

− Офіційним джерелом інформації є телеграм-канал Київської міської військової адміністрації, окрім цього, певні рішення публікуються на офіційному сайті КМДА в розділі рішень та розділі КМВА.

− Що б Ви побажали нашим читачам? Можливо, у чомусь застерегли їх, щось порадили?

− Передусім хочу побажати, щоб мешканці нашого міста завжди пам’ятали про тих людей, які виконують завдання на передовій, що саме завдяки воїну-захиснику вони сьогодні можуть безпечно жити. Ми просимо всіх бути пильними, виконувати сигнали повітряної тривоги, дотримуватися комендантської години, дотримуватися тих рішень, які ухвалені радою оборони міста, підтримувати один одного, особливо старших людей, яким потрібна допомога, зберігати розсудливість, витримку та спокій. Вірити у Збройні Сили України.

Разом  переможемо!

За матеріалами  АрміяInform

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top