Експертний клуб

Ядерний шантаж Росії зможе зупинити антипутінська коаліція – Михайло Поживанов

Навіть спеціальне засідання ООН, присвячене цьому питанню, не змогло вплинути на ситуацію.

Ситуація на найбільшій у Європі Запорізькій атомній електростанції, яка знаходиться на окупованій російськими військами території, повністю вийшла з-під контролю. За даними експертів, наразі на АЕС порушено всі принципи ядерної безпеки, а це загрожує цілому Європейському континенту трагедією, гіршою за Чорнобиль.

Про те, які існують шляхи вирішення цієї проблеми, «ElitExpert» розповів доктор технічних наук, професор та голова одеської міської парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Поживанов.

«Ситуація навколо станції вкрай непроста, і те саме МАГАТЕ (Міжнародне агентство з ядерної енергії) навряд чи зможе якось на неї вплинути. До того ж, не слід забувати, що більшість у керівництві МАГАТЕ — це люди, контрольовані Росією, оскільки її внесок в утримання організації завжди був дуже великим. Тому сильно розраховувати на МАГАТЕ не варто», — наголосив він.

Крім того, навіть спеціальне засідання ООН, присвячене цьому питанню, не змогло вплинути на ситуацію.

 «Що стосується рівнів захисту самої Запорізької АЕС, то загалом вона передбачає позаштатні ситуації, але в той же час аварія на АЕС в японській Фукусімі показала, що все прорахувати неможливо, а тим більше — війну. До того ж після захоплення станції ми не до кінця розуміємо, що там зараз відбувається».

Наразі через загрозу катастрофи десятки тисяч українців, які досі через різні причини залишалися на окупованій території, масово залишають регіон. В останні тижні у бік тієї частини Запорізької області, що контролюється Україною, сформувалися кілометрові пробки з автомобілів.

На думку Михайла Поживанова, вирішення цієї проблеми може знайти лише антипутінська коаліція на чолі зі США, Британією та Європейським союзом.

«Це загроза не лише Україні, а й країнам ЄС, та й самій Росії. Мені дуже хотілося б вірити, що нічого поганого не станеться, що в цьому питанні з боку РФ більше шантажу, ніж реальних намірів. Але, з іншого боку, ми розуміємо, що від окупантів можна очікувати всього, і ми маємо бути готові до найгірших сценаріїв», — наголосив Михайло Поживанов.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top