Експертний клуб

Втрати армії Росії за два роки війни стали абсолютним рекордом, — Коваленко

kovalenko

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко виклав аналітику щодо втрат армії РФ за два роки війни.

Вторгнення російської армії в Україну стало найпровальнішою та ганебною кампанією для Росії за весь час її існування. Втрати ж окупаційних військ уже вважаються наймасштабнішими не лише в історії РФ, а й СРСР після Другої світової війни. Причому унікальність у тому, що у певні місяці армія Росії втрачала стільки особового складу чи танків, скільки не налічується навіть у деяких арміях країн НАТО.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко, у своєму блозі, виклав аналітику щодо втрат армії РФ за два роки війни та наслідків цього для ворога та України.

Втрати особового складу

Рекордним показником втрат особового складу у росіян за два роки повномасштабної війни проти України став грудень 2023 року – 29 970 осіб. Другим за кількістю знищених окупантів став листопад 2023 р. – 28550, а третім – січень 2024 р. — 26220.

Тобто, це були три місяці дуже жорсткої роботи по живій силі противника, який намагався наступати у складних погодних умовах, а також зазнаючи проблем зі штатним забезпеченням підрозділів, маючи нестачу професійних офіцерів та особового складу.

Все це сумарно призвело до настільки рекордного завершення 2023 року та початку 2024-го за втратами в особовому складі російських окупаційних військ.

Втрати танків

Найбільше окупанти втратили танків у жовтні 2023-го – 521. Це, наприклад, у 2,5 рази більше, ніж танків на озброєнні Великобританії.

Саме тоді почався наступ окупантів на Авдіївку. На прорив укріпрайону було кинуто сотні одиниць техніки. Перша хвиля наступу провалилася з тріском, а кількість втрачених основних бойових танків перевищила сотню лише у районі цього міста.

Наступні штурмові дії у напрямку Авдіївки не містили такої кількості ОБТ, що було зумовлено неможливістю так швидко компенсувати втрати.

З урахуванням протяжності фронту та площі самої Авдіївки у співвідношенні з силами та засобами, які тоді задіяли окупанти, цей танковий прорив можна вважати найганебнішим в історії воєн та конфліктів – а це по-своєму також рекорд.

Втрати ББМ

Найбільше бойових броньованих машин російські окупанти втратили у березні 2022-го – 889. Це більше, ніж, наприклад, стоїть на озброєнні ББМ VBCI біля армії Франції.

З того місяця було кілька наближень до цього показника (у травні 2022-го – 872 та у жовтні 2023 р. – 843), але перевершити перший, повний місяць протистояння окупантам вони не змогли.

Російська десантура надовго запам’ятає пекельний березень 2022 року. Хоча, якщо вже по правді, пам’ятати його там практично нема кому.

Нині ж ББМ у зоні бойових дій дедалі менше, оскільки компенсацію втрат російський військово-промисловий комплекс неспроможна витягнути рівня щомісячних потреб. Із цього випливає, що навряд чи колись березневий рекорд 2022-го буде побитий.

Втрати ствольної артилерії

Російські окупаційні війська втратили найбільше ствольної артилерії у вересні 2023 року – 947. Це більше, ніж є на озброєнні армії Італії.

Такий показник став наслідком погіршення якості самих артсистем, що поставляються РІВ, серед яких стало переважати дедалі більше гаубиць, що буксируються, знятих з консервації. Низька точність, відсутність мобільності, мала дальність поразки цілей – усе це позначилося показниках втрат. І позначатиметься надалі.

Втрати РСЗВ

Рекордним за показником втрат реактивних систем залпового вогню у армії Росії став липень 2023 року — 67. До нього дуже близький був листопад — 66 і вересень — 63. Загалом 2023-й став показовим роком, коли РСЗВ стали застосовуватися максимально безтурботно. зіткнення і відіграючи функціонал стовбурової артилерії. Це було обумовлено дефіцитом СА, особливо далеким.

Тобто, в наявності було явне погіршення поставок і компенсації втрат зі спробами вирішувати проблему незвичними та дуже ризикованими способами.

Втрати ППО

Найбільше російські окупанти втратили ППО у липні 2023 року – 73. Це був розпал наступу Сил оборони України в Запорізькій області. І щоб зменшити роботу БПЛА та української авіації по лінії бойового зіткнення, росіяни підтягували свої кошти ближче до зони ризику.

Завдяки саме цим діям ми й змогли у липні 2023 р. значно послабити їхню компоненту ППО не лише у зоні бойових дій, а й у самій Росії. Адже окупантам, щоб компенсувати втрати, довелося перекидати ППО з території РФ – таким чином оголюючи внутрішній російський повітряний простір.

Втрати автотранспорту

Рекорд втрат автотранспорту окупаційних військ був зафіксований у січні 2024 року – 937. У грудні 2023-го лише на шість менше – 931.

Такі втрати обумовлені тим, що окупанти все частіше застосовують у зоні бойових дій неспеціалізовану техніку, яка легше знищується та простіше отримує пошкодження. Часом нею навіть намагаються у підрозділах штатно замінити функціонал ББМ.

Все це вказує на те, що показники цих втрат зростатимуть і надалі. Якщо тільки не виникне інша нагода – дефіцит палива. І тоді більша частина транспорту біля РВВ стоятиме.

Втрати спецтехніки

Специфічна категорія, яка встановила абсолютний рекорд у січні 2024 року, – 185 одиниць.

І це абсолютно не дивно, з огляду на скільки техніки російські окупанти втратили за час авдіївського наступу та бажання командування хоч якусь частину цієї техніки евакуювати на ремонт.

Підсумок

Як бачимо, російська армія в Україні зазнала не лише наймасштабніших історичних втрат, а й репутаційних. У Європі побачили те, як військова машина, начебто з безмежними ресурсами, втрачала на місяць стільки техніки, скільки ніколи не було на озброєнні деяких країн НАТО.

Кожен із цих епізодів чітко показує, наскільки відчайдушна та безкомпромісна боротьба ведеться в Україні за виживання нації та скільки ресурсів, як людських та технічних, не шкодує Росія, щоб цю націю знищити.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top