Економіка

Влада планує бронювання військовозобов’язаних за 6000 грн податків в місяць

Колишній перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта повідомив, що обговорюється норма про встановлення мінімальної фінансової межі бронювання військовозобов’язаних — сплата податків в 6 тисяч гривень на місяць, що відповідає приблизно 33 400 гривень окладу.

Новим критерієм для бронювання може стати сплата податків з офіційної зарплати або доходу. На даний момент проекту документа, який би представив новий підхід, немає. Нові умови бронювання можуть розглянути між першим і другим читанням проекту закону про мобілізацію.

«Бронювання для тих, хто платить високі податки — новий рік приніс нову ініціативу щодо впорядкування мобілізації в Україні. Очевидно, що цей підхід можна (і необхідно) також поширити на ФОП та резидентів «Дія.City» — так само автоматично бронювати за умови сплати певного рівня податків. Вважаю, що це хороша спроба налагодити нові цивілізовані норми існування суспільства, коли ми заходимо в третій рік війни. Війна на виснаження — це війна економік, і мірою ефективності в ній є рівень доходів, який людина створює для держави. Висмикуючи з економіки високопродуктивні кадри і відправляючи їх на низькі армійські посади, ми підриваємо власну обороноздатність», — зазначив Кухта.

Крім того, обговорюються й інші варіанти: офіційна зарплата від 35 тисяч гривень та сплата роботодавцем близько 14,5 тисячі гривень ЄСВ.

Повідомляється, що такий принцип може торкнутися і ФОП, але критерії ще невідомі. Також норма може торкнутися спеціального податкового режиму «Дія City» для IT-індустрії. Передбачається, що запропонують на вибір податок на прибуток в 18% або податок на виведений капітал в 9%. У цьому випадку еквівалент зарплати становить 3200 доларів.

За умови сплати податків військовозобов’язаний у системі «Оберіг» отримуватиме QR-код про бронювання, який діятиме 45 днів. Водночас така норма потребує змін до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність з ПДФО подається до податкової служби раз на квартал.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top