Економіка

Михайло Поживанов: Завдання для місцевої влади сьогодні – перегляд податку на землю та нерухомість

mikhaila-pozhivanov

Місцевим радам потрібно уважно вивчити та переглянути свої податки, щоб зберегти бізнес

Після серії ракетних ударів по енергосистемі України з боку Росії уряд попросив українців у години пікових навантажень на електромережі знизити до мінімуму споживання електрики, що вплинуло на роботу підприємств і бізнесу, знизивши і без того невисокі доходи під час війни. Як можуть допомогти підприємцям не лише центральна, а й місцеві органи влади, – розповів ElitExpert політик, доктор технічних наук, професор Михайло Поживанов, який керує організацією партії ВО «Батьківщина» у місті Одеса.

Ми всі з розумінням поставилися до прохання уряду в ранкові та вечірні години зменшити споживання електрики та не користуватися потужними електроприладами. І це стосується не лише квартир та будинків, це стосується і бізнес-центрів та виробничих приміщень. Така ситуація порушує графік роботи всіх підприємств та виробництв, що призводить до падіння кількості виробленої продукції та кількості клієнтів у сфері обслуговування, і в результаті — до зменшення прибутку. А планові та позапланові відключення електрики вже відбуваються цілими районами багатьох міст України.

У цій ситуації, коли йде війна, ми завжди намагаємося з розумінням ставитися до прохань уряду, але чомусь, ні депутати місцевих рад, ні керівники міст та громад, у чиїй повній компетенції знаходяться податки на нерухомість та податки на землю – не думають про допомогу місцевому бізнесу та його виживання.

Адже коли в умовах війни підприємець не отримує доходів від своєї діяльності, а приміщення чи земля в нього є і за них треба платити оренду та податок – місцева влада навіть не думає піти йому на зустріч. А до чого це призведе – люди будуть змушені просто закривати свій бізнес, звільняти співробітників і врешті-решт втратять усі.

Сьогодні це питання стосується практично всіх регіонів країни, які в тій чи іншій мірі зазнають ракетних ударів або атак дронів. На мою думку, місцеві органи влади мають переглянути свої податки на нерухомість та землю, оскільки вони знаходяться повністю у межах повноважень місцевих рад.

До прикладу, державний податок на прибуток не сплачується, якщо підприємство не працює чи не має прибутку, що у нашій ситуації абсолютно нормально. Але щодо податку на нерухомість і землю, вони не залежать від доходів бізнесу, і їх у будь-якому випадку потрібно платити як фізичним, так і юридичним особам.

Тому це питання до всіх місцевих рад: громад, районів та міст – потрібно уважно вивчити та переглянути місцеві податки, бо вони цими радами і встановлюються.

У цій ситуації місцевим депутатам не треба заплющувати очі і думати, що все вирішиться само собою і держава їм все компенсує. Сьогодні й так багато коштів із центрального бюджету йде на субсидування, набагато більше, ніж збирається податків. Тому вбивати бізнес на своїй території абсолютно неправильно, його потрібно підтримати, щоб місцеві підприємці могли в повному обсязі працювати, платити заробітну плату співробітникам і бачити перспективу на майбутнє.

Якщо сьогодні депутати та голови громад і міст не переглянуть місцеве оподаткування, підприємці на їх території закриються і сплачувати податки до місцевого бюджету просто не буде кому. Співробітники цих підприємств залишаться без роботи та доходів, що збільшить навантаження на центри зайнятості. Зруйнувати завжди легше, ніж створити.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top