Економіка

Чому США тримають частину грошових запасів у криптовалюті

США

Федеральний уряд США має біткоїни сукупною вартістю понад $5 млрд. Це робить американську владу одним з найбільших власників першої криптовалюти.

Американська «криптоказна» наповнилася в результаті боротьби з кіберзлочинністю та вилучення з «чорного ринку», пише The Wall Street Journal. Віртуальні монети зберігаються на апаратних гаманцях, які знаходяться під контролем федеральних відомств США, зокрема Міністерства юстиції та Податкової служби.

Завдяки активним діям правоохоронних органів, «криптоказна» поповнилася до понад 200 тис. BTC – це понад 1% біткоїнів, що були коли-небудь видобуті. Оскільки в руках чиновників знаходиться такий великий віртуальних монет, криптоспільнота побоюється впливу продажу цих активів на курс BTC.

Попри те, що з моменту свого вилучення багато коїнів подорожчали в десятки разів, влада США зберігає їх не для хеджування ризиків і не як інвестиції. Дії уряду пояснюються не ринковими умовами, а бюрократичними зволіканнями.

Щоб продати криптовалюту, уряду необхідно подолати тривалі юридичні процедури. Безпосередньо після вилучення криптогаманця його вміст не переміщається автоматично на рахунки влади США.

Відповідне рішення має ухвалити суд – відповідний процес може тривати роками, а в результаті ухваленого рішення криптовалюту передають Службі маршалів США. Саме це відомство відповідає за ліквідацію конфіскованих активів. І лише після цього криптовалюту можуть продати на біржах або на аукціоні.

Наприклад, на вилучення 95 тис. біткоїнів, вкрадених IT-підприємцем Іллею Ліхтенштейном та його дружиною Хізер Морган під час злому критобіржі Bitfinex у 2016 році, пішло шість років. Відповідне рішення було ухвалено лише після арешту пари у 2022 році.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top