Економіка

Чи можливий крах долара? — експерт

Brad McMillan_

Зусилля щодо дедоларизації та поява цифрових валют центральних банків змушують багатьох хвилюватися про майбутнє своїх заощаджень. Чи може долар США зазнати краху, виданню Investing розповів головний інвестиційний директор і керуючий директор Commonwealth Financial Network Бред Макміллан.

В останні тижні я отримую багато запитань про долар США. Дедоларизація, здається, є актуальною, як і цифрові валюти центральних банків, які змушують нас хвилюватися про долю наших заощаджень. Безліч питань, по суті, зводиться до одного: як скоро впаде долар і наші заощадження знеціняться?

Цей крах не може відбутися в короткостроковій та середньостроковій перспективі з причин, які ми обговоримо. Як тільки ми це зрозуміємо, нам буде легше розібратися з рештою питань.

Звички вирішують багато

Почнемо з уявного експерименту. Припустимо, я сказав вам, що Amazon впаде цього року і що люди відмовляться від нього і перейдуть до інших продавців, наприклад Walmart. Цей аргумент має право на життя: Walmart справді є серйозним конкурентом Amazon. Це масштабний бізнес, який дуже старається і витрачає багато грошей, щоб забрати бізнес у Amazon.

Але, якщо подумати, ідея виглядає досить безглуздо. Особисто у мене є обліковий запис Amazon Prime, є кілька попередніх замовлень, я дивлюся відео Prime і так далі. Відмовитися від нього мені було б незручно і проблемно, навіть якби Walmart пропонував повний спектр конкурентоспроможних послуг. Walmart може й робить так, але я навіть не дивився, що вони пропонують. Так само десятки мільйонів інших людей навряд чи вирішать створити собі проблеми на рівному місці з перемиканням з однієї компанії на іншу. Так що ідея, що Amazon раптово впаде, просто не заслуговує на довіру.

Долар у безпеці

Думаю, ви розумієте, до чого я хилю. Долар США — це Amazon, а китайський юань — Walmart. Так, Китай хотів би скинути долар, але це не так просто. Поки США є найбільшою відкритою економікою, поки всі у світі хочуть отримати доступ до економіки США, і поки перехід вимагає багато зусиль і великих незручностей, позиція долара як глобальної резервної валюти у безпеці.

Сам Китай є гарним прикладом цього, оскільки він володіє активами вартістю понад трильйон доларів. Він робить це не тому, що хоче, а тому, що повинен. Коли Китай продає речі в США, йому платять у доларах. Потім він повинен інвестувати ці долари. Оскільки їх так багато, єдиним реальним варіантом є цінні папери казначейства США. Навіть Китай змушений не тільки приймати, але й зберігати долари США. Отже, якщо Китай все ще на гачку і якщо Walmart все ще веде бізнес з Amazon, чи справді Amazon розвалиться?

Немає альтернативи долару

Досі ми припускали, що є реальна альтернатива долару. Ні. Є три речі, які роблять долар особливим.

По-перше, це величезний обсяг економіки США. Єдиними іншими валютами, які могли б у цьому плані хоч якось з ним зрівнятися, є юань та євро .

По-друге, це характер долара, що вільно конвертується. Курс юаня визначається урядом Китаю, а не ринком. Це робить його дуже ризиковим із політичної точки зору.

І, по-третє, відносна політична та економічна стабільність США порівняно з Європою та Китаєм. Якщо подивитися на все частинами, то виявиться, що долар США — це не тільки усталений вибір і, в більшості випадків, розумний вибір, а й єдиний вибір. Альтернативи справді немає.

До чого розмови про колапс

Відверто кажучи, усі розмови по крах долара — це нісенітниці, покликані залякати вас і змусити купити те, що нам намагаються продати. Я пишу подібні статті щороку, принаймні два останні десятиліття. Коли ви робите це якийсь час, ви можете бачити, як дивні теми приходять та йдуть. Це було неправда тоді і неправда зараз.

Я не єдиний, хто так вважає. Долар зараз торгується приблизно на тому ж рівні по відношенню до інших валют, що й останні кілька десятиліть. Він іде вгору та вниз, але ми досі у середині діапазону.

Щодо ринків, то долар, як і раніше, там, де був завжди. Якщо розглядати ринки як систему оповіщення, то вони блимають зеленим кольором. Коли вони почнуть жовтіти чи червоніти, тоді буде час для занепокоєння, але зараз зовсім не той час.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top