Закон та правосуддя

Виїзд чоловіків за кордон: деяким категоріям можуть дати дозвіл

Однак є умови

У Верховній Раді запропонували відкрити кордони для чоловіків, але за певних умов. Дозвіл на виїзд можуть отримати не всі. Так, у парламенті зареєстровано два відповідні законопроекти —  №9075  та  №9074 , вони вже направлені на розгляд профільного комітету.

Студентам, спортсменам й іншим громадянам, які не підлягають мобілізації, можуть дозволити виїжджати за кордон під час воєнного стану.

Однак є умова: виїзд вищевказаних осіб має бути погоджений із Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП).

У проєкті закону №9075 йдеться про внесення змін до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» щодо особливостей виїзду за кордон в особливий період студентів та інших громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. У другому законопроєкті — про внесення змін до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» щодо забезпечення українським спортсменам можливості виїжджати в умовах воєнного стану за кордон для участі у міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах.

Вони передбачають, що особи повинні погодити виїзд за кордон з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки або взяти на себе офіційний обов’язок у тому, що вони повернутися в Україну не пізніше завершення терміну, на який вони не підлягають мобілізації, відповідно до норм чинного законодавства (або протягом 30 днів після виїзду за кордон).

До поважних причин повернення до України пізніше за дозволений термін входять:

  • заборона на виїзд із країни перебування;
  • стихійні лиха, катастрофи, аварії;
  • перебування на стаціонарному лікуванні;
  • виконання завдань в інтересах України;
  • інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Але якщо терміни повернення додому прострочені і без поважних причин, громадянина покарають. Або ж, як пропонують нардепи, він має сплатити обов’язковий внесок на рахунок ЗСУ, що дорівнює прожитковому мінімуму за кожен прострочений день.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top