Закон та правосуддя

Парламент Казахстану ухвалив поправки до Конституції

Столиці Казахстану повернули колишню назву — Астана

Парламент Казахстану прийняв зміни до Конституції країни, яким повернув столиці назву Астана та обмежили термін президентства одним семирічним терміном.

Про це стало відомо у п’ятницю, 16 вересня.

Відповідно до проекту закону, тривалість президентського терміну в Казахстані дорівнюватиме семи рокам без права подальшого переобрання.

Представив поправки до Конституції на засіданні міністр юстиції Канат Мусін.

«Проект закону містить положення про президентський термін у сім років без права подальшого переобрання», – сказав Мусін.

Зазначається, що ця норма стане невід’ємною частиною Конституції і надалі не зможе переглянути.

Також виправлення передбачають перейменування столиці з Нур-Султана назад в Астану.

«Питання про перейменування столиці довгий час обговорювалося суспільством, тому з урахуванням громадської думки ця пропозиція була включена до проекту закону», — заявив міністр.

За повернення столиці Казахстану колишньої назви – Астана – у четвер депутати міського представницького органу, маслихата, проголосували одноголосно.

Це вже четверте перейменування міста з 1997 року, коли його було оголошено столицею Казахстану, ще Акмолою.

Законопроект ухвалили у двох читаннях. В обох читаннях за поправки проголосували всі 50 сенаторів та 98 мажилісменів із 99, один депутат мажилісу не проголосував.

Далі законопроект буде направлений на підпис президенту Казахстану Касім-Жомарту Токаєву. Він має підписати документ протягом місяця.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top