Закон та правосуддя

Мобілізація в Україні: студенти втрачають право на відстрочення

ZSU

Є умови, в разі яких студенти можуть бути мобілізовані

Під час загальної мобілізації в Україні студенти, аспіранти та докторанти мають відстрочення від мобілізації на час навчання, однак є умови, в разі яких студенти можуть бути мобілізовані.

Так, у тексті статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію йдеться про право на відстрочку осіб, які здобувають освіту під час денної форми навчання. «Здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти», ― йдеться у законі.

Хоч цьогоріч студентів денної та дуальної форми навчання українських та зарубіжних навчальних закладів не повинні призивати під час мобілізації.

Чи мобілізують студентів у 2023 році

Призвати на службу під час мобілізації можуть тих студентів, які після закінчення бакалаврату тимчасово не числяться в студентах. Також це стосується тих, хто вступає на магістратуру, але офіційно ще вони ще не здобувають освіту.

Кого не мобілізують під час навчання

  • Чоловіки та жінки, які отримують передвищу та вищу освіту на денній формі, не можуть бути мобілізовані:
  • учні та студенти професійно-технічних училищ та коледжів
  • студенти коледжів, університетів, інститутів, академій
  • аспіранти й докторанти дослідницьких установ, закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, які отримали право на навчання аспірантів та докторантів
  • асистенти-стажисти.

Кого можуть мобілізувати під час навчання

Відстрочення для студентів під час мобілізації 2023 року стосується лише тих, хто навчається на денній чи дуальній формі навчання. На заочників відстрочення не поширюється. Переважно це стосується студентів вишів, бо в аспірантурі та докторантурі немає заочної форми навчання.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top