Волонтерство

Юлія Федорова та БФ «Тримай»: разом ми наближаємо нашу Перемогу

«ElitExpert» продовжує серію публікацій про гуманітарні та волонтерські організації Одеської області. Сьогодні ми розмовляємо з одним із засновників Благодійного Фонду «Тримай» Юлією Федоровою, успішною одеською журналісткою, яка після 24 лютого стала займатися волонтерством.

Зазначимо, що у  народному голосуванні на сайті Національної рейтингової платформи  саме цей молодий фонд на сьогоднішній момент лідирує у рейтингу найкращих гуманітарних та волонтерських організацій регіону.

—  Розкажіть, як ви стали волонтером? Який напрямок допомоги обрали для себе і чому?

Все почалося з чату “Взаємодопомога 7:40”. На третій день війни, 26 лютого, ми створили цю групу в телеграмі, щоб люди знаходили один одного та допомагали у скрутній ситуації. Вже за тиждень чат перетворився на спільноту з кількох сотень людей, які постійно комунікували між собою і підтримували один одного: привозили їжу, ліки, допомагали дістатися Одеси або шукали спорядження для друга, який пішов служити. Потім почали підтягуватися спонсори з різних країн: Німеччини, Польщі, Австралії, Ізраїлю тощо. Вони допомагали з донатами.

Ідея чату була в тому, щоб люди, які хочуть допомагати та люди, яким потрібна допомога, знаходили одне одного. Саме цей чат став пізніше благодійним фондом “Тримай”. Зараз чат 7:40 – це лише один із проєктів фонду.

Щиро кажучи, ми й не планували розширюватись. Але оскільки нас ставало дедалі більше, ми вирішили вийти на новий рівень. Фонду лише кілька місяців. Зараз у чаті вже майже 11 тисяч людей, і він постійно росте.

Кому ми допомагаємо? Список великий: це наші захисники, переселенці, самотні мами, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, бездомні тварини, притулки. За цей час ми допомогли кільком тисячам людей.

— Тобто чату вам стало мало, і ви зважилися на більше?

Саме так. Допомоги ставало все більше, як і людей, яким потрібна підтримка. Більше допомоги – більше відповідальності. Більше людей – ширші запити. Ми зрозуміли, що хочемо працювати офіційно і прозоро і настав час масштабуватися. Тому команда чату “Взаємодопомога 7:40” створила благодійний фонд “Тримай”.

Нині у команді “Тримай” понад 20 волонтерів. Бригадир демонтажних робіт, діджей, digital-маркетолог, торговий представник, експерт з нерухомості, журналіст та ще багато людей.

Ми насправді всі дуже різні. Завдяки нашій завзятості вдається масштабувати справу, коло підтримки постійно зростає.

—  Що виявилося для вас найскладнішим у цій роботі?

Найскладніше, коли є запит, а грошей немає. Відмовляти людям, яким справді потрібна допомога, дуже важко.

Важко пропускати через себе історії людей, які до нас приходять. Наприклад, жила собі родина у Сєвєродонецьку, у них була крамничка, все було чудово. Але через війну та постійні обстріли поїхали до Одеси з дитиною. Зараз живуть на орендованій квартирі та не знають, що там з будинком та магазином. Але дуже хочуть повернутись.

Або лікар із Херсона — він там працював у чудовій клініці, а потім виїхав до Одеси, і у нього на блокпосту росіяни відібрали усі гроші. Тим часом він тут уже допомагає якійсь жінці в Одесі відновлюватись від інсульту.

Люди залишилися без усього: без рідних, без дому, речей, без того, на що збирали роками, без машин та роботи. Як після таких історій не допомагати? Ми повинні допомогти людям облаштуватись у новому місті, полегшити їм старт. Усі вони хочуть потім повернутися до свого мирного будинку.

 Є думка, що у волонтерському середовищі існують підкилимні ігри, конкуренція та інтриги. Як ви виходите з цієї ситуації, якщо стикаєтесь із подібним?

Про конкуренцію не знаю, але з плагіатом стикаємось постійно. Це дуже неприємно.

У будь-якому разі наша позиція чітка — у жодних «війнах» і змовах ми брати участь не маємо наміру та зберігаємо дружні стосунки з усіма волонтерами. За цей короткий час ми вже встигли знайти партнерів серед фондів і ми завжди відкриті до співпраці.

— Як перевірити потенційному дарувальнику, що фонд чи волонтерська організація чисті? Що важливо знати про благодійні організації, щоб не перераховувати гроші шахраям?

Ми радимо перевіряти інформацію про фонди в офіційних джерелах, але найважливіше – це звіти та відгуки. Об’єктивні та чесні відгуки від реальних отримувачів допомоги, чіткі та прозорі звіти за кожний конкретний період – запорука чесності фонду. Також незайвим буде спочатку поспостерігати за діяльністю фонду та зрозуміти, чи близькі особисто людині цінності, цілі та місія кожного конкретного фонду та його керівника.

—  З ким із фондів та волонтерських організацій ви тісно співпрацюєте, якщо такі є?

Так, це Фонд «Ти Україна», місія «Нове життя», ГО «Форпост України», БФ «Впевнені в майбутньому», ГО «Особлива молодь», фонд European foundation for Ukraine, ГО «Флогістон Тiм», БФ «Інтелектуали».

— Якби ви мали можливість звернутися до кожного потенційного дарувальника, благодійника персонально, що найголовніше ви б йому зараз сказали?

Ми запросили б його на наш День підтримки переселенців і на наші екскурсії з дітьми з Маріуполя, Миколаєва, Бахмута. Тут навіть говорити нічого не треба, людина зрозуміє все сама.

Насправді ми не маємо жодних інвестицій та великих спонсорів, за нами ніхто не стоїть і ми намагаємося шукати можливості на кожному кроці.

Якщо ми всі разом зараз допомагатимемо армії та українцям по всіх напрямках, це наблизить нашу Перемогу.

Для всіх, хто хоче допомогти Благодійному фонду «Тримай»:

Реквізити: ПриватБанк 5169335100596184

IBAN: UA863052990000026006044919831

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top