Волонтерство

БФ «Курс Одеса»: Україна переможе за повної віддачі кожного з нас

ElitExpert продовжує серію публікацій про гуманітарні та волонтерські організації Одеської області. Сьогодні у нашому прицілі – Благодійний фонд «Курс Одеса».

Засновників фонду троє – Віктор Пантюк, власник оптової компанії та офіційний представник низкі торгових марок в Україні, Валерій Поволоцький, одеський підприємець та громадській діяч, а також Тетяна Борисова, асистент продюсера онлайн-курсів. До початку повномасштабного вторгнення вони не знали про існування один одного, але після 24 лютого бажання допомогти захисникам країни звело їх разом, результатом чого стали сотні добрих справ.

Як розповідає Віктор Пантюк, одразу після початку війни він запропонував свою допомогу у популярному телеграм-каналі «Курс Одеса». З ним зв’язалися, почали підтримувати в інформаційному плані – з цього все і пішло.

– Вже на другий чи третій день війни до нас звернулися військові, яким я допомагав ще за часів АТО. Їм потрібні були рації, причому вони захищали один із важливих стратегічних об’єктів країни. Ми допомогли, купили, передали їм. А після цього масово почали надходити запити від інших військовослужбовців з проханнями – саме так і з’явилася наша організація. Причому спочатку ми навіть не збиралися офіційно реєструватися — думали, зараз допоможемо, а там і війна вже швидко закінчиться…

— Загалом, що для вас волонтерство?

— Безумовно, це можливість допомогти рідній країні та нашим людям, які через війну опинилися в біді. Тому ми пишаємось тим, що є частиною єдиного механізму, який працює для Перемоги.

— Який напрямок допомоги ваш фонд обрав для себе і чому?

— Як і багато хто, зараз насамперед ми допомагаємо військовим, захисникам нашої країни, а крім того – переселенцям, яким довелося покинути свої будинки та виїхати, а також багатодітним сім’ям та пенсіонерам. Окремий напрямок – це Миколаїв. Спільно із Миколаївською військовою адміністрацією ми допомогли вивезти з Миколаєва десятки тисяч людей. Крім цього, там зараз катастрофічна ситуація з питною водою, тому ми передали мешканцям міста понад 100 тонн води, забезпечили продуктовими наборами понад 8000 людей.

— Звісно, ви стикалися з безліччю проблем та людських бід. Що для вас найскладніше у цій роботі?

— Найскладніше — це момент, коли доводиться відмовляти комусь у д0помозі через величезну кількість запитів чи брак ресурсів. Це найгірше.

— Чи ви знаєте о конкуренції всередині волонтерської спільноти і чи є у вас партнери серед інших фондів та організацій?

— З приводу конкуренції у волонтерському середовищі ми дійсно багато чули про це, особливо щодо інших регіонів, але на щастя, самі з таким жодного разу не стикалися — і дуже хочеться сподіватися, що не зіткнемося. А з колег ми співпрацюємо з Благодійними фондами «БаДед», «Land of Mercy-Земля милосердя» та БФ «Безмежні можливості». Хороші люди.

— Як ви вважаєте, чому люди зараз мають допомагати волонтерському руху?

— Тому що Україна може перемогти ворога лише за повної віддачі кожного з нас. Коли вся країна та всі українці працюватимуть для Перемоги як єдиний механізм, коли ніхто не думатиме, що війна – це десь далеко і нас особисто не торкнеться. Лише тоді ми зможемо перемогти. І я в це вірю.

Довідка:

Засновники Благодійного фонду – Пантюк Віктор Анатолійович; Поволоцький Валерій Олегович; Борисова Тетяна Олександрівна.

Контакти: Віктор 0949962260

https://www.instagram.com/valeryy_olegovich

https://www.instagram.com/pantuk_viktor

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top