Відеорепортаж

Одеська суддя Федулеєва завдає удару по обороноздатності України

У п’ятницю, 5 серпня, в Київському районному суді Одеси знову не відбулося судове засідання у справі по арешту документів компаній «Крупяний Двір», «Аттуаль» та «Трапеза». Підприємства розташовані на Одещині та в умовах військового стану забезпечують крупами та сіллю не менше 40% споживачів українського ринку. Це не просто слова – їх найважливіша роль для країни підтверджена офіційним Наказом №3 Міністерства аграрної політики України від 5.01.2022 р., згідно з яким ці компанії внесені до списку стратегічних, оскільки виробляють продовольчі товари, які мають суттєву соціальну значущість.

Проте з 12 липня 2022 року підприємства зазнають тиску з боку правоохоронців, які провели вже вісім обшуків. Наразі вони вилучили 90% робочої документації, тим самим практично заблокувавши виробничий процес. При цьому юрисконсульт компанії «Трапеза» Володимир Пахомов зазначає, що поліція та інші органи, які перевіряють підприємства, діяли зі значним порушенням Кримінально-процесуального та Кримінального кодексу України. Обшуки були проведені навіть у будинках власників компаній та навіть дитячих кімнатах.

У результаті засідання суду, щодо арешту документів, вже втретє було перенесено, що явно демонструє затягування справи з боку процесуального судді Федулеєвої. Тим часом, її бездіяльність – явно вигідна як прокуратурі, яка допустила безліч процесуальних порушень, так і нечистим на руку силовикам, які жадібно чекають хабаря.

Затягування даного судового процесу є грубим порушенням суддею процесуальних сроків. Оскільки КПК передбачає розгляд клопотання слідчих про арешт майна протягом 72 годин, інакше документи підлягають негайному поверненню. На сьогодні клопотання суддею так і не було розглянуто, а документи не повернуті підприємству. Зазначимо також, що обшук на підприємстві проводився в будівлі, на яку не було ухвали суду.

Зауважимо, що за грубі порушення Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, раніше вже тимчасово усувала суддю Юлію Федулеєву від роботи. Але, мабуть, цей урок не пішов її на користь.

В результаті дій правоохоронців, сотні офіційно працевлаштованих людей можуть втратити роботу. Серед них велика кількість переселенців, що втекли від війни, члени сімей військовослужбовців, які прямо зараз захищають нашу країну зі зброєю в руках, а також десятки місцевих жителів із депресивного району, в якому довгі роки була відсутня можливість знайти гідну роботу.

Водночас, як зазначив керівник правозахисного об’єднання «Праве діло» Олег Михайлик, позиція власників компанії дуже близька до правозахисників:

«Вони не збираються нікому платити хабарів, вони не збираються нікуди виїжджати та виводити за кордон свої гроші, вони продовжують свою трудову діяльність на благо країни, забезпечують роботою сотні людей та продовжують зміцнювати обороноздатність України всіма можливими способами – але, на жаль, їхні сили та можливості тепер значно обмежені слідчими діями та вилученою документацією».

Щоб зупинити це свавілля, правозахисники звернулися до президента Зеленського та депутатів, надіслали запити до Служби безпеки України.

Представники Турецької компанії перевізника, яка також постраждала від неправомірних дій правоохоронців, направили листа до українського посла в Туреччині. В листі зазначено, що дана компанії є другою в Турецькій республіці після компанії Baykar, котра не словом, а ділом допомагає Україні, і вони обурені діями українських правоохоронців.

Наступне засідання суду призначене на 9 серпня, але немає жодної гарантії, що суддя Федулеєва проведе його і винесе єдине вірне, у даному випадку рішення про повернення вилученої документації для відновлення роботи стратегічного підприємства.

Ймовірно, лише в Україні обороноздатність держави та її імідж на міжнародній арені залежить від рішень скандально відомих суддів районних судів.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top