Море та порти

«Північний потік 2» — прорив чи диверсія

Шведські сейсмологи зареєстрували підводні вибухи в районі витоку газу.

Військові Данії опублікували фото та відео з місця витоку газу у Балтійському морі на газогоні «Північний потік».

У ніч на 26 вересня оператор «Північного потоку 2» повідомив, що тиск у газопроводі впав зі 105 барів до 7. Незважаючи на те, що газопровід так і не було введено в експлуатацію, його встигли заповнити 300 млн кубометрів газу за кілька днів до того, як Німеччина скасувала запуск.

Витік стався за день до урочистого запуску Балтійського газопроводу, яким газ з Норвегії надходитиме до Польщі. Трубопровід потужністю 10 млрд. кубометрів на рік є для Варшави альтернативою для повної відмови від російського газу.

Наразі Міноборони Данії повідомляє, що до місця витоку на газопроводах направлені фрегат Absalon і екологічне судно Gunnar Thorson — які проведуть моніторинг води на місті аварії.

Натомість у ЗМІ шириться інформація про можливу диверсію з боку РФ, яка таким чином продовжує тиск та енергетичний шантаж країн Європи за їх підтримку України. У підтвердження цієї версії шведські сейсмологи повідомили про реєстрацію потужних підводних вибухів в районі витоку газу.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top