Новини

У США вперше конфіскували кошти російського олігарха для України

малофеев

Прокуратура США конфіскує 5,4 мільйона доларів на користь України, що належать російському бізнесмену Костянтину Малофєєву, який потрапив під санкції.

Це перше рішення суду США, щодо конфіскованих коштів, що відкриває шлях для потенційного використання коштів підсанкційних олігархів для відновлення зруйнованої війною України – повідомляє видання Reuters.

Рішення окружного судді США Пола Гардефа у федеральному суді Манхеттена стало першим рішенням про конфіскацію активів російського олігарха після того, як Міністерство юстиції США у 2022 році створило спеціальну групу, спрямовану на розробку інструментів стягнення фінансів союзників президента Росії Володимира Путіна у відповідь на вторгнення в Україну.

Президент США Джо Байден наприкінці 2022 року підписав закон, який дозволяє Міністерству юстиції передавати частину конфіскованих активів Держдепу для допомоги Україні.

США звинуватили Малофєєва, власника інформаційного ресурсу «Царьград», у фінансуванні сепаратистів у Криму, який Росія анексувала в 2014 році.

Малофєєв, який заперечував фінансування сепаратистів, потрапив під санкції Вашингтона в 2014 році та звинувачений у порушенні санкцій у 2022 році.

Ендрю Адамс, голова цільової групи KleptoCapture Міністерства юстиції, заявив минулого місяця, що перші конфісковані кошти незабаром можуть бути переведені Україні.

«Ці суми мізерні, порівняно з вартістю катастрофи, завданої Росією людям і землі України, але внесок важливий», — сказав Адамс.

У судових документах наприкінці минулого року прокурори заявили, що вони мають право на гроші з рахунків Малофєєва в Sunflower Bank у Денвері, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру в порушення санкцій США.

Оскільки Малофєєв не оскаржив запит на конфіскацію, прокурори заявили в четвер, що кошти мають бути конфісковані за замовчуванням.

Спеціальна група KleptoCapture тимчасово конфіскувала активи й інших олігархів, включаючи яхту вартістю 300 мільйонів доларів, але ще не отримала наказів про їх конфіскацію.

Інформаційний ресурс «Царьград» постійно публікує негативні та провокаційні статті не тільки на адресу України, але і Казахстану та казахів. Сам же Малофєєв знаходиться під західними санкціями з 2014-го, а в міжнародному розшуку – з 2017 року.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top