Експертний клуб

Рейтинг телеграм-каналів Одеси: скільки коштують та хто за ними стоїть?

Останнім часом telegram-канали суттєво потіснили, якщо не сказати – витіснили нішу традиційної журналістики. Особливо це стало помітно з початком повномасштабної війни, адже тепер більшість українців черпають новини не з екранів телевізорів та сайтів інформаційних агентств, а з численних ТГ-каналів, непідцензурність та оперативність яких у рази випереджає «звичайні» ЗМІ.

Протягом листопада 2022 року експерти рейтингового агентства ElitExpert вивчали найбільш популярні ТГ-канали Одеського регіону та спілкувалися з їхніми керівниками, щоб скласти докладний і всеосяжний рейтинг цих інформаційних (і не дуже) ресурсів.

Позиції каналів у рейтингу виставлені відповідно до числа їх підписників — від більшого до меншого. Експерти скрупульозно підійшли до цифр, і там, де вони штучно завищеними, є відповідні ремарки.

Втім, незважаючи на те, що підсумкове місце в рейтингу залежало від числа читачів, експерти не зупинилися на голих цифрах. Набагато цікавіше було вникнути у політику телеграм-каналів і з’ясувати особи їх власників, оскільки приблизно 90% з них є анонімними.

На наше глибоке переконання, воєнний час та пов’язані з ним інформаційні ризики просто не можуть припускати анонімності. Читачі повинні знати, хто стоїть за конкретним телеграм-каналом і розуміти, у чому і чому їх намагаються переконати. Тим більше що досить часто такі ресурси використовуються як джерело «чорного піару» — при цьому якщо на телеканал чи видання можна подати до суду за наклеп, то у випадку телеграм-каналів об’єкт навіть не завжди може розуміти, хто його замовив.

У зв’язку з цим зібраний фахівцями ElitExpert обсяг даних про власників ТГ-каналів дуже цінний і не має аналогів: вперше розкриваються особи людей, які стоять за всіма більш-менш відомими каналами Одеси та Одеської області.

Крім того, по кожному з каналів наводяться розцінки та умови розміщення матеріалів, які безпосередньо взяті у адміністраторів.

У той же час ми визнаємо, що в деяких (зовсім нечисленних) випадках можуть бути допущені помилки щодо власників – тому вся інформація продовжує уточнюватись та оброблятись у режимі non-stop.

Ми плануємо й надалі відслідковувати дані одеських телеграм-каналів, вивчати зростання чи падіння числа їхніх підписників, спроби залучення ботів, стежити за зміною редакційної політики та власників каналів.

Для зручності складений рейтинг супроводжується інфографікою. Щоб уникнути питань, зауважимо, що текст на ілюстраціях — російською мовою, тому що саме ним публікує свій контент переважна більшість аналізованих нами telegram-каналів.

На першому місці рейтингу знаходиться канал ХУОдесса. Цей канал, як і більшість у списку, приховує ім’я свого власника, але в результаті дослідження та опитування багатьох людей вдалося встановити, що за ним стоїть одеський екс-нардеп та криптомільйонер Дмитро Голубов. Він давно зацікавився медіабізнесом, свого часу викупивши у Сергія Ківалова телеканали «Академія» та «Здоров’я», тепер звернув увагу на telegram-канали як перспективніший бізнес.

Станом на 1 грудня 2022 року на цьому каналі 682 тисячі підписників.

Зауважимо, що канал, інформаційно-розважальний: він спеціалізується на публікації треш-контенту, ДТП, відео із «залипаючими» наркоманами, п’яними бійками та смішними видосами — але з прив’язкою до Одеси та регіону.

Водночас ХУОдесса часто публікує замовні матеріали, з одним винятком – не публікують компромат на силовиків.

При цьому вартість публікацій у цьому telegram-каналі дуже висока і може бути від 25 тис. до 40 тис. гривень за пост залежно від контенту.

Загалом слід визнати, що ХУОдесса з її кількістю підписників може стати досить сильним інструментом впливу на суспільство, спеціалізуючись на політиці, а не на розважальному контенті, як зараз.

На другому місці рейтингу розташувався telegram-канал Одесса INFO Новости з 586 тисячами підписників. По суті, це брат-близнючок ХУОдесси, що не дивно, тому що власник у них – один і той самий.

Як і в першому випадку Дмитро Голубов приховує своє відношення до каналу, а безпосередньо веде його співвласник — Юрій Мельник.

Політика каналу майже така сама, як у ХУОдесса. Тут можуть піарити будь-яких замовників, що стосується чорного PR, то на каналі теж діє негласний мораторій на очорнення силовиків.

Прайс на розміщення матеріалів аналогічний попередньому — від 25 тис. до 40 тис. грн.

Третє місце у telegram-каналу Одесса как она есть із 328 тисячами підписників.

З каналом безпосередньо пов’язаний Олексій Корольков, який ще 10 років тому заснував однойменний паблік Вконтакті. Канал товаришує з народним депутатом-одеситом Олексієм Гончаренком та його «Думською». А беззмінним адміністратором каналу є айтішник Максим Дібров.

Це типовий бізнес-проект: канал публікує новини Одеси та замовні матеріали. Негативний та позитивний контент публікується лише за погодженням з редакцією та власниками.

Вартість розміщення замовних матеріалів менша, ніж у конкурентів, але за одеськими мірками все одно висока — від 8 до 20 тисяч гривень.

Четверте місце у telegram-каналу Новости Одесса і з ним пов’язана майже детективна історія — канал, на якому зараз 306 тисяч підписників, раніше також належав Дмитру Голубову, але його вкрали. Нині каналом володіє Олексій Михайлов.

Пости схожі на ХУОдесса – тут і аварії, і приколи з п’яними, та офіційні новини. На цьому telegram каналі досить просто розмістити будь-яке замовлення — як білий, так і чорний піар, ніяких особливих обмежень і заборон не має.

«Ціна питання» замовного матеріалу від 5 тис. до 20 тис. гривень.

На п’ятому місці – особистий проект народного депутата з Одеси Олексія Гончаренка. Це авторський блог із 202 тисячами підписників, що насамперед є інструментом політичного впливу свого власника.

На каналі немає замовного контенту.

Шосте місце у ще одного проекту Дмитра Голубова (так, він таємний telegram-магнат!) та Юрія Мельника — канал Одесса БЕЗ ЦЕНЗУРЫ. Це своєрідна філія каналу Одесса INFO Новости, що теж належить їм, і тут часто дублюються пости “старшого брата”. Проте акцент зроблений на набагато більший непідцензурний треш-контент — вбивства, кров і всяка жесть з фронту. Подібне люблять дивитися та читати 144 тисячі підписників.

На каналі можливе розміщення будь-яких рекламних матеріалів, тому іноді поряд зустрічається реклама прасок та нових політичних проектів.

Бажаючим там розміститися потрібно витратити від 12 тис. до 16 тис. гривень за пост.

Сьоме місце у телеграм-каналу Подслушано Одесса Новости, який також виріс з однойменного паблику «Вконтакте». Канал із 137 тисячами підписників веде Дмитро Каяфюк, який ховається під спільним псевдонімом Макс Оленєв.

Це теж суто бізнес проект, який публікує новини, розважальний та рекламний контент.

Пости замовного характеру публікуються за погодженням із редакцією та коштують від 3500 до 16000 гривень залежно від контексту.

На восьмому місці офіційний ТГ-канал місцевого органу влади — Одеса. Офіційно. За ним стежать 117 000 підписників, а різке зростання популярності цього каналу пов’язане, в першу чергу, з війною, з питаннями та проблемами життєзабезпечення міста, що випливають звідси, якими цікавляться всі одесити. Тут публікуються як офіційні міські новини, так і важливі повідомлення про відключення водопостачання та електрики, графіки та роботу міського транспорту, наводяться адреси соціальних служб та пунктів допомоги переселенцям, а також інші корисні штуки.

Як випливає із назви, власником каналу є Одеська міськрада. Займається каналом заступник директора департаменту інформації міськради Наталія Мальцева, а його ведення — колективна робота співробітників департаменту.

Негативний та позитивний контент тут публікується лише на підставі офіційної лінії міської ради.

Замовні матеріали з боку на цей канал поставити не можна.

Дев’яте місце у місцевої філії одного з найпопулярніших всеукраїнських телеграм-каналів «Труха Україна» — Труха Одесса.

Володіє мережею каналів, що представлена у всіх регіонах країни, харківська група бізнесменів на чолі з Максимом Лавріненком.

Це бізнес-проект, де публікується все: і аналітичні матеріали, новини, треш-контент на будь-який смак. При цьому на одеському каналі 106 тис. підписників, що, слід визнати, досить мало порівняно з їхнім всеукраїнським каналом з мільйонами читачів.

Чорний PR на «Трухе» ставлять за погодженням з редакцією.

Вартість рекламних публікацій на всеукраїнському каналі – 65 – 96 тисяч гривень, а на одеському – від 10 до 20 тисяч гривень.

Десяту сходинку рейтинга займає telegram-канал Курс Одесса, що теж виріс із “вконтактівського” паблика. Він був заснований багато років тому підприємцями-валютниками «Книжкового ринку» і спочатку справді повідомляв читачам курси валют на «чорному ринку». Однак пізніше він пішов шляхом всіх інших одеських пабліків і каналів, почавши публікувати новини та різний розважальний і треш-контент.

Особи, пов’язані з каналом – підприємці Валерій Поволоцький та Віктор Пантюк, які з початком повномасштабної війни утворили й однойменну волонтерську благодійну організацію.

Канал має 102 тисячі підписників, а замовні пости коштують від 4000 грн до 16000 гривень.

Другу десятку відкриває телеграм-канал популярного інформаційного сайту «Думська»Думская — новости Одессы.

Бенефіціарами як сайту, так і каналу є одеський нардеп Олексій Гончаренко та його найближчий соратник Михайло Шмушкович. Також з каналом пов’язані депутати обл- та міськради з команди Гончаренка – Юрій Басюк та Петро Обухов. Опосередковано на редакційну політику впливає партійний бос Олексія Гончаренка – екс-президент Петро Порошенко. За цим ТГ-каналом стежать 96 тисяч підписників, а його контент дублює вміст сайту “Думська” – це новини, розслідування, репортажі та статті, не в останню чергу канал є інструментом політичного впливу його власників.

Замовні пости як негативного, і позитивного характеру переробляються і публікуються відповідно до редакційної політики видання. Вартість розміщення матеріалів варіюється від 3500 за легкий PR до 40 тисяч гривень – за щось дуже гаряче.

На 12-му місці Типичная Одесса. Це самий проросійській ТГ-канал регіону, внесений до списку СБУ і курований, швидше за все, спецслужбами Росії.

З початком війни канал зріс із 600 підписників до 94 тисяч. Цікаво, що його популярність серед багатьох одеситів, які не особливо знаються на політичному підґрунті, викликана тим, що там часто публікуються конкретні адреси «прильотів» і вибухів — у той час, коли решта одеських каналів, пов’язаних з цензурою воєнного часу, не можуть розголошувати цю інформацію.

Веде канал Олександр Синіцин, який проживає в російській Рязані. Колись він жив в Одесі, був затятим антимайданівцем і після подій 2014 року виїхав до РФ. Відповідно, політика каналу яскраво проросійська, через нього в одеське суспільство вкидаються російські наративи, а все українське, навпаки, піддається критиці та глузуванню. На такому специфічному ТГ-каналі замовний матеріал опублікувати складно, причому ціна варіюється від 2500 до 10 тисяч гривень.

Тринадцяте місце в іменного каналу Сергія Братчука, радника керівника Одеської обласної військової адміністрації, якого багато хто помилково титрує “спікером ОВА”.

Цей канал із 81 тисячею читачів – насамперед, авторський блог та інструмент впливу. Левову частку публікацій на каналі становлять новини про війну, а також роздуми автора та навіть його вірші.

Тональність контенту, зазвичай, співзвучна офіційній позиції керівництва області. На каналі немає замовних матеріалів.

Чотирнадцяте місце у ТГ-каналу Олександра Коваленка, якого читають понад 68 тисяч підписників.

Як і попередній, це також авторський проект на військову тематику. Веде його аналітик та військово-політичний експерт групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко. Контент суто присвячений війні та діяльності ЗСУ. Замовними матеріалами канал не грішить.

На п’ятнадцятому місці Одесса сейчас: новости.

Новинний канал із 56 тисячами підписників пов’язаний із популярними каналами «Чорний список Одеса» та «Україна зараз». Одним із тих людей, хто має до них відношення є Владислав Рахвалов.

Пости замовного характеру публікуються за погодженням із редакцією та коштують від 3500 до 10000 гривень.

Шістнадцяте місце у telegram- каналу Одесский фраер. Офіційно на нього підписано 48 600 осіб, але ця цифра викликає сумніви, оскільки, за даними сервісу Telemetr.mе, канал помічений у ботоводстві, накрутці переглядів та підписників.

За інформацією СБУ, це один із каналів, які належать Антону Давидченку, екс-лідеру Одеського антимайдану, що ховається в Росії.

Насамперед, це інструмент впливу. Канал мімікрує під український, маніпулюючи суспільною свідомістю та підводячи читачів до думки, що в сьогоднішніх бідах та трагедіях винна Україна.

Вартість розміщень – 2500 – 5000 гривень.

На сімнадцятому місті канал керівника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка. За ним стежать 38 тисяч людей, а контент, звісно, присвячений повсякденній діяльності ОВА. Марченко також випускає щоденні відеозвернення, а його традиційне «Добрий вечір, Одещино, сьогодні обстрілів не було» вже стало добрим місцевим мемом.

Замовних та рекламних матеріалів, зрозуміло, немає.

Telegram-канал БессарабiЯ.UA за кількістю заявлених підписників — 23 800 — опинився на вісімнадцятому місці. Однак сервіс Telemetr.me повідомляє, що ця цифра штучно завищена.

Канал належить бессарабському бізнесменові Віктору Куртєву, там публікуються новини півдня Одеської області, а також одеські та загальноукраїнські плюс — замовний контент.

На каналі не шкодують чорної фарби для братів Урбанських – бізнесмена та депутата облради Олександра та чинного депутата ВР Анатолія, якому власник каналу програв на парламентських виборах у 2019 році. У позитивному світлі виставляються власні проекти та діяльність керівників Арциза — Сергія Парпуланського, Ізмаїла – Андрія Абрамченка та низки інших.

Вартість розміщення за одеськими мірками невелика, стартуючи від 1 тисячі і закінчуючись сумою в 3500 гривень.

Дев’ятнадцятий рядок у ТГ-каналу 7:40 Одеса. Це офіційний канал великого однойменного благодійного об’єднання, який актуалізував свою діяльність із початком російського вторгнення. Вони публікують новини про свою діяльність, анонси та пропонують допомогу нужденним.

Канал із 23 тисячами підписників створила та веде керівник БФ – журналістка Юлія Федорова, також до нього мають певне відношення представники партії «Слуга народу». Замовлення не беруть, але просять допомогти донатами на благодійну діяльність.

На 20-му місці – один із найстаріших пабліків та ТГ-каналів — Черный Список. Канал приховує ім’я свого власника, яким є згаданий вище одесит Владислав Рахвалов.

“Чорний список” спеціалізується на постах про незадовільні послуги чи компаній, з якими стикаються одесити, а також публікує новини та розважальний контент. Замовні матеріали адміністратори каналу беруть будь-які, а їхня вартість невелика і становить від 1 до 2 тисяч гривень за публікацію.

21 місце у ТГ-каналу Дежурный по Одессе з 21 тисячою підписників. Його власником є телепродюсер та медіаменеджер Олександр Козир.

Контент нічим не відрізняється від решти одеських каналів, а ціна матеріалів рекламного та замовного характеру, які мають бути схвалені власником – від 1000 до 2500 гривень.

Двадцять друге місце у каналу Моя Одесса. Його контент, за яким стежать 20900 читачів, ідентичний решті. Володіє каналом одесит Сергій Ярощук. Приймають до публікації будь-які матеріали замовного характеру – ціна від 800 до 3500 гривень.

23 місце та 20 тисяч підписників у офіційного ТГ-каналу інформаційного сайту УСІ новини Одеса. Власник каналу – крупний бізнесмен Руслан Ківан, син будівельного магната Аднана Ківан. За контент відповідає головний редактор УСІ Тетяна Мілімко. Канал дублює новини сайту, а також використовується як інструмент впливу та просування бізнес-інтересів власника.

Канал намагається не публікувати замовний контент. У виняткових випадках ціна варіюється від 5000 до 12000 гривень, проте за місяць дослідження платних постів на ресурсі виявлено не було.

На 24 місці телеграм-канал Однажды в Одессе. Це колишній проект антимайданівця та проросійського активіста Олексія Цвєткова, за яким стежать 19,5 тисяч людей. Є інформація, що перед війною канал був перекуплений новими власниками громадянами РФ. Відповідно, контент на каналі – антиукраїнський, а новини Одеси та України подаються у призмі російських наративів. Канал іноді розміщує замовні пости від 3500 до 5000 гривень, але, мабуть, лише у тому випадку, якщо вони співвідносяться зі світоглядом авторів каналу.

Двадцять п’яте місце – у каналу Одесса без Фальши. Це проект, що відколовся від всеукраїнського ТГ-каналу “Труха Україна”. Незважаючи на свої 18 тисяч читачів, розцінки на замовний контент тут дуже невеликі та в середньому становлять від 500 до 1000 гривень.

26-а позначка у ТГ каналу Odessa.online – новини Одеси, сателіту однойменного інформаційного сайту, яким керує Вадим Тютюкін.

Раніше канал, як і сайт, спонсорувався бізнесменом Володимиром Галантерником, потім головним політтехнологом одеської мерії Сергієм Назаровим. Канал намагається не публікувати разовий замовний контент, але за регулярної співпраці вартість публікації на сайті та каналі становить від 4000 до 16000 гривень.

27-е місце у каналу Vgorode.ua | Одеса Наталії Соколової — це місцева філія всеукраїнської франшизи.

Пости замовного характеру публікуються за погодженням з редакцією. З іншого боку, на ресурсі безкоштовно та позитивно пишуть про голову ОВА Максима Марченка, Сергія Братчука, Романа Григоришина та інших обласних чиновників.

Долучитись до наповнення каналу можна за 2500-3000 гривень.

На двадцять восьмому місці — Odessa CityNews Петра Галчанського.

З особливостей каналу – чітке табу на негатив щодо діяльності Геннадія Труханова, Максима Марченка, Григорія Діденка, Сергія Гриневецького та силових відомств.

Вартість розміщення невелика: 500–1000 гривень.

На 29 сходинці рейтингу – проект політтехнолога і медіаменеджера Олени Овчинникової ElitExpert.

Контент каналу – аналітика, рейтинги, соціологія; у негативному ключі висвітлюються корупційні схеми, рейдерство та беззаконня.

ElitExpert працює в рамках політичного та бізнес-консалтингу і намагається не публікувати разовий замовний контент. Ціна за комплексне інформаційне супроводження корпоративних клієнтів варіюється від «дорого» до «дуже дорого».

Третю десятку закриває Одесса-медиа — ще один ресурс заслуженого журналіста Петра Галчанського. За інформацією сервісу Telemetr.me цей канал також підозрюється у штучній накрутці переглядів та підписників.

Політика каналу така сама, як і у «Odessa CityNews». Розцінки – схожі.

Четвертий десяток рейтингу розпочинає канал Еврейские мансы одеських депутатів Олексія Єремиці та, за інформацією деяких джерел, Дмитра Пєструєва. Публікуються різні «зливи» та власне трактування міських та всеукраїнських новин.

Хоча канал намагається не публікувати чужий замовний контент, але якщо дуже попросити, то прайс складе від 6000 до 16000 гривень.

32 місце у каналу 8News, до якого мають відношення Андрій Сафроненков, Олег Невзоров, Михайло Партикевич, Дмитро Ковбасюк та інші. Редактор каналу – журналіст Антон Доценко.

У листопаді 2022 року 100% редакційних матеріалів на каналі мали нейтральну тональність, понад 90% із них були на військову тематику.

У минулому вартість розміщення на каналі варіювалася від 2500 до 5000 грн., але за період дослідження замовного контенту на ресурсі не виявлено.

Тридцять третє місце посіла ТГ-група Одесса и все что ее касается. По суті це спільний форум, де кожен учасник може висловити свою думку. Адміністраторами групи є: журналіст та колишній головний редактор «Одеського вісника» Михайло Дейч та Владислав Забранський.

Тут можна розмістити свій матеріал на замовлення за невелику суму в 500-1000 гривень.

На 34 позиції — канал Одесса – Гоцман всё знает!. Цей канал часто публікує «зливи» і використовується як інструмент впливу, тому теж є анонімним. Разом з тим вдалося встановити, що веде його одеський громадський діяч і активіст Михайло Кузаконь.

На каналі не люблять ні міську, ні обласну владу, ні правоохоронні органи, а розміститися на ньому можна від 1500 до 3000 гривень.

Тридцять п’яту сходинку зайняв МАЯК. Як і однойменний сайт, він був створений і фінансувався екс-депутатом Одеської міськради Олександром Борняковим, який наразі працює в уряді. Редактор – журналістка Ганна Філімонова.

Часто публікуються оригінальні розважальні пости з усього світу та публікації про невідому історію Одеси. Розміщення реклами лише на ТГ-каналі варіюється від 1000 до 2000 грн. Можливе комплексне розміщення – на каналі та сайті за 5000-7000 грн.

На 36 місці за кількістю підписників – канал ЧесноК, викуплений Сергієм Ківаловим. До каналу причетний і Валентин Продаєвич. Вели його журналісти – Олена Ротарі та Катерина Маденс.

Канал спеціалізувався на розслідуваннях та «зливах», але зараз не активний. Остання публікація на ньому була розміщена 3 квітня 2022р.

До початку війни вартість публікацій становила 2500-3500 грн.

7 канал Одеса займає тридцять сьому сходинку рейтингу.

Власником є Руслан Ківан, а контент схожий на ТГ-канал УСІ новини Одеса того ж медіахолдингу.

7 канал проводить власні розслідування, критикує бездіяльність міської влади, Геннадія Труханова, Михайла Кучука, висвітлює корупційні скандали.

Тут намагаються не публікувати замовний контент, у виняткових випадках ціна на нього коливається від 5000 до 12000 грн. У листопаді 2022 року 100% редакційних матеріалів на каналі мали нейтральну тональність. Замовних постів не було опубліковано.

Тридцять восьме місце у ТГ-каналу Монитор. За даними сервісу telemetr.me канал використовує ботів і накручує перегляди.

Раніше канал належав ОПЗЖшникам Тетяні Плачковій, Богдану Гіганову та Лілії Леонідовій. Кілька місяців тому ресурс викупив керівник Одеського ДАБКу Олександр Авдєєв. Беззмінний редактор каналу — Ярослав Берендаков.

Публікуються новини, аналітика, «зливи» та розслідування.

Ціна замовної публікації – від 2500 до 12000 гривень.

Тридцять дев’ята сходинка у каналу Ирочка расскажет… одеської журналістки Ірини Гриб.

За каналом стоять нардеп Олексій Леонов та забудовник Олександр Селезньов.

На ресурсі публікуються різноманітні «зливи» та чутки з владних кабінетів.

Що стосується сторонніх розміщень, то канал публікує здебільшого внутрішні «замовлення» вартістю від 2500 до 8000 гривень.

Четверту десятку закриває ТГ-канал ВОЛНОРЕЗ, що належить однойменному сайту. Як і низка інших телеграм-каналів у рейтингу, він спонсорується політтехнологом мерії Сергієм Назаровим. Головним редактором є Володимир Гребеняк .

Цікаво, що на каналі протягом тривалого часу було всього 200 підписників, але нещодавно, за даними telemetr.me, на канал було одномоментно «залито» близько 10 000 ботів.

Канал публікує новини, репости та замовний контент. Чорний піар можливий для всіх, за винятком Геннадія Труханова. Комплексне розміщення на сайті та каналі коштує від 1000 до 2500 гривень.

Сорок перше місце у каналу Бессарабия INFORM.

Наразі він належить екс-нардепу Олександру Дубовому, раніше до нього мав відношення колишній мер Кілії Павло Бойченко, веде канал Сергій Черкасов.

На ресурсі не люблять Олександра Ткаченка та Ганну Гінак і добре пишуть про владу, власні проекти та Аллу Стоянову.

Розміститися там можна за 1000 – 3500 грн.

42 сходинка у каналу ЦИНИЧНЫЙ ГОРОДОВОЙ, який до війни іменувався «Одеським городовим».

Багато хто вважає, що канал належить депутатам від ОПЗЖ Віталію Саутьонкову та Віктору Баранському, але з’ясувалося, що це не так. Одним із редакторів є Юрій Ткачов. Декілька інших джерел називають адміністраторами каналу журналістів Дениса Корнишева та Альону Войтенко.

Канал є інструментом впливу, публікує «зливи» та аналізує останні новини. У той же час, канал намагається не публікувати замовний контент. У виняткових випадках ціна варіюється в межах 3000-6000 грн., при цьому пости переробляються відповідно до редакційної політики.

На 43 місці офіційний телеграм-канал відомого Благодійного фонду в Одесі Корпорация монстров. За каналом стоять ті ж люди, що й за фондом – Катерина Ножевнікова та Андрій Ставніцер.

Канал висвітлює власну благодійну діяльність, замовні матеріали не ставить, але завжди радий донатам на допомогу нужденним.

44 місце у каналу Артем Дмитрук. Його власником, як видно із назви, є нардеп-одесит Артем Дмитрук. Це авторський проект, який допомагає його власнику розширювати свою політичну значущість.

На каналі нещадно критикуються багато одеських забудовників, чиновники та політичні опоненти – натомість піаряться власні ініціативи.

Замовлень збоку на каналі немає.

Сорок п’яте місце належить каналу Одесский инсайдер, який ведуть Владислав Забранський та Михайло Дейч.

Канал переважно репостит українські та світові новини, іноді дає якісь «зливи», але незважаючи на гучну назву, якраз інсайдів тут не дуже багато.

Щодо замовних матеріалів, то вони до ваших послуг за 2000-5000 гривень.

На 46 місці за кількістю підписників проект Юрія Ткачова Таймер Одесса. Як і однойменний сайт, до початку повномасштабної війни канал традиційно вважався проросійським, потім ворожим. З березня 2022 року, після затримання Ткачова співробітниками СБУ, канал і сам сайт були заморожені і не ведуть свою діяльність.

47 місце у каналу Профессор Мориарти. Він належав, уже багато разів згаданому Сергію Назарову, який через канал «зливав» різні чутки з кабінетів одеської мерії, а безпосередньо вів його скандальний активіст Стас Домбровський. З початком війни канал був покинутий — можливо тому, що й сам Домбровський одразу виїхав за кордон.

Канал Новини.LIVE Одеса займає 48 місце в рейтингу. Це частина медіахолдингу, який раніше належав Вадиму Столяру. Насамперед до каналу мала відношення нардеп Тетяна Плачкова, а вела його Ольга Баклаженко. Тепер власником є Ганна Ковальова, в.о. редактора — Віктор Бабаєнко.

Вартість розміщення – від 2500 до 10 000 гривень.

49 місце у каналу А шо там?. З ним були пов’язані журналісти Ірина Гриб, Ольга Баклаженко та нардеп від ОПЗЖ Тетяна Плачкова. Канал публікував “зливи”, інсайди та новини; за 2500-5000 гривень брав замовлення, але після початку війни перестав працювати.

Закриває п’ятий десяток рейтингу канал Компас Одеса, веде його Юлія Федорова. На каналі критикують міську владу, а позитивно ставляться, наприклад, до компанії “ТІС” та Олега Кутателадзе. Замовних матеріалів адміністратори практично не беруть – у виняткових випадках ціна становить 2500-3500 грн.

Шоста десятка списку виглядає так. На 51-му місці канал ПРОВИНЦИЯ, за яким стоять соратники Олексія Гончаренка — Михайло Шмушкович і Олег Константинов, а також Тетяна Плачкова. Даний союз дає можливість розширити варіанти тем для публікацій до нескінченності. На 52-му місці – канал EvroRegion Info, що спеціалізується на розтині корупційних схем. Його веде одеський громадський діяч Григорій Козьма, 53 місце у каналу Еврейский портной. До нього має відношення депутат міськради Олексій Єремиця та його близька помічниця Марія Бальжик. На 54 місці — досить впливовий раніше канал Ревізор екс-віце-мера Олеся Янчука, який вів Сергій Дубенко. Канал спеціалізувався на інсайдах з мерії та був заморожений одразу після того, як Янчук втратив посаду. 55 місце у ТГ-каналу Кординаційного гуманітарного штабу ОВА, який ведуть представники обласної адміністрації – Олексій Чорний та Тетяна Сарнацька.

На 56 сходинці телеграм-канал міської газети Одесская жизнь, що належить Геннадію Чабанову. 57 місце – у каналу Робин Гуд по-одесски, до якого мають відношення Андрій Зарічанський та Артем Дмитрук.

58 сходинка у авторського ТГ-каналу Berendakov-news журналіста Ярослава Берендакова. 59 місце посів канал Одесская язва, за яким стоять депутатка від партії Шарія Яна Фрейман, а також екс-співробітники прес-служби облради Олена Єрємєєва та Ольга Левчук. На почесному шістдесятому місці — канал Одесский Маяк Василя Папушина.

Сьомий десяток рейтингу відкриває канал ПОРТАЛ, який вели журналісти з орбіти Ольги Баклаженко, 62 місце — у каналу Одэсский Шухер, ще одного проекту Ярослава Берендакова та Тетяни Плачкової. На 63 місці черговий канал Михайла Дейча та Владислава Забранського – Новости Одесса.

Шістдесят четверте місце у каналу з інтригуючою назвою Затокский джокер місцевого адвоката Станіслава Клименка, 65-е місце посідає КонструктивNEWS, який належить одеському юристу Олександру Рябцю.

На 66 місці – канал депутата Одеської облради Андрія Бабенка, який веде журналістка Олена Ротарі.

Канал Деловая Одесса журналістів Олени Жури та Михайла Дейча займає 67 рядок рейтингу, а 68-е місце належить ще одному замороженому нині каналу Олеся Янчука та Сергія Дубенка На Привозе нашептали.

Передостаннє, 69 місце, у ТГ-каналу 368.media Костянтина Шпилєвого та Дениса Корнишева.

І нарешті, замикає ТОП-70 телеграм-каналів Одеського регіону Любимый город громадського діяча Анатолія Коломійця — за даними telemetr.me, канал також помічений у накрутці ботів.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top