Експертний клуб

Михайло Поживанов: обстріл Одеси дронами — це безвихідь Росії

Протягом місяця-двох можна очікувати гарні новини для України.

Протягом останніх днів Росія поновила обстріли Одеси, використовуючи дрони-камікадзе «Шахід-136» іранського виробництва. Нашим силам ППО не вдалось збити усі дрони, і деякі з них поцілили в адміністративну будівлю в Одеському порту та адмінбудівлю в центрі міста.

Щодо причин посилення атак на Одесу, мобілізацію в Росії та реакцію світу на референдуми — ElitExpert звернувся за коментарем до екс-заступника міністра економіки, професора Михайла Поживанова, який очолює одеську міську організацію партії ВО «Батьківщина».

ІРАНСЬКИ ДРОНИ НАД ОДЕСОЮ

Кожен день війни приносить нам різні новини. Для мене було шоком ще 24 лютого, коли Росія тільки розпочала війну і наступ був від Білорусі аж до Чорного моря, коли вони почали використовувати проти абсолютно мирних українців ракети та фосфорні бомби. Катування наших військово-полонених та багато інших жахіть – вони ведуть абсолютно злочину війну проти мирного населення України, що визнано практично усіма лідерами країн світу.

Загалом складається враження, що Росія не думає навіть про можливості того, що її керівництву доведеться за все відповідати, вони повністю відійшли від будь якого правового поля та міжнародних норм. Але відповідати вони будуть.

В ситуації з атаками дронів по Одесі прикро те, що це дрони іранського виробництва і ця країна стала на бік Російської Федерації в питанні постачання зброї.

Але я думаю, маючи вже абсолютне підтвердження, що нас атакують саме іранськими дронами, ця країна отримає додаткові санкції до вже існуючих. Іран має санкційні обмеження по своїй ядерній програмі, і я впевнений, що будуть введені додаткові обмеження по постачанню іранскої нафти на світовий ринок.

Окрім того ми сьогодні бачимо, що навіть ті країни, які займали весь час нейтральну позицію, кажучи, що це «не зовсім війна», купували в Росії в перші місяці конфлікту газ і нафтопродукти, працювали з ними, не забороняли платіжні системи РФ – на сьогодні заявляють свою чітку позицію по відношенню до війни, підтримиють Україну та припиняють свою взаємодію з Росією.

Навіть країни ОДКБ — Узбекистан та Казахстан — змінюють свою риторику та відмовляються від російської платіжної системи «Мир». Великі компанії Індії та Китаю також відмовляються працювати з Росією, щоб не потрапити під санкції світу. І навіть коли з’явилась інформація про постачання зброї в РФ з Північної Кореї – лідер цієї держави заявив, що ніколи не постачав і не збирається постачати зброю до Росії. Це важливий сигнал того, що навіть такий диктатор, як Кім Чен Ин не хоче поєднувати себе з РФ та Путіним.

Загалом у лідерів країн світу після призначення так званих референдумів та одночасного об’явлення мобілізації в РФ був справжній шок. Також на мій погляд, об’явлення мобілізації та успішний для нас обмін полоненими відбувся одночасно не випадково. Керівництво Росії намагалось новиною про мобілізацію перекрити новину про обмін полоненими, щоб їх публіка це проковтнула.

А щодо Ірану, я впевнений, що відповідь та реакція світу буде обов’язково. Окремо хочу зазначити про підтримку Ізраїля, який вже надає Україні обладнання для боротьби саме з Іранськими дронами, яке вони використовують у протистоянні з цією країною самі.

МОБІЛІЗАЦІЯ В РОСІЇ

Загальна чисельність російської армії, що воює проти України, становить 170-190 тисяч військових. Виходячи із заяв керівництва Росії, через мобілізацію до цієї кількості може додатись ще 300 тисяч, тому нам потрібно бути до цього готовими. Бо це реально може вплинути на загальну ситуацію на фронті.

З іншого боку ми розуміємо, що мобілізовані зараз в РФ не мають потрібної військової підготовки і вони не з’являться завтра в Україні. Я розумію, що цих 300 тисяч, яких вони мобілізують, треба чомусь навчити, сформувати підрозділи, налагодити комунікацію, одягнути і головне озброїти. На це все потрібні ресурси і час, це досить складні речі.

Також ми бачимо негативну реакцію на мобілізацію практично по всій Росії. Кадиров заявив що Чечня взагалі не братиме участі у цьому. В Дагестані біля одного з військоматів зібралися молоді люди і категорично відмовлялися йти на мобілізацію. Коли їм керівництво військомату розповідало про їх дідів, що воювали проти Німеччини у Другій світовій війні, то почули дуже чітку відповідь, що на їх країну сьогодні ніхто не нападав і вони не бачать Україну ворогом.

Такі випадки в Росії не поодинокі. Вони показують певну зміну ментальності та поглядів росіян — коли це почало стосуватись особисто кожного в РФ. Коли вашу дитину хочуть забрати на фронт, а фактично на загибель, коли контрнаступ України вже почався, то це посилання на смерть.

І ми бачимо, що і влада України, і самі українці сьогодні звертаються до росіян, щоб переконати їх в будь-який спосіб уникнути мобілізації. Краще в’язниця, аніж загинути. Бо ми розуміємо, за що ми боремось, а вони — ні. Ми захищаємо свою землю і свою країну.

ЗЛАМ НА ФРОНТІ

Спілкуючись з багатьма людьми та ґрунтуючись на своєму досвіді, можу сказати, що протягом місяця-двох можна очікувати гарні новини для України.

Напередодні у нас був загальноукраїнський селектор з лідером нашої партії Юлією Тимошенко та за участю керівництва всіх обласних організацій. Окрім робочої інформації Юлія Володимирівна також зазначила, що найближчим часом ми очікуємо перелому та гарних новин для України. І навіть те, що Путін оголосив мобілізацію в РФ, говорить про його програш.

Росіяни повністю програють сьогодні по всій лінії фронту — як на сході, так і на півдні. Наприклад, сьогодні вже є інформація, що ЗСУ в Донецькій області звільнили великий шматок території, яка ще з 2014 року знаходилась під контролем так званої «ДНР». Тому, аналізуючи наявну на сьогодні інформацію в українських, російських та особливо світових ЗМІ, читаючи англомовні аналітичні матеріали, я бачу збільшення підтримки України світом. Особливо бачу зміну риторики держав з нейтральною позицією, які зараз схилились у наш бік — це викликано мобілізацією та «референдумами» Росії. Тому я впевнений, що Україна вистоє та переможе.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top