Одеса

Трагедія в готелі «Токіо-Стар»: головний обвинувачений досі не поніс покарання

Токіо Стар

Головний обвинувачений досі на волі, та назбирав ще купу справ

Минуло вже чотири роки після жахливої пожежі в одеському готелі «Токіо Стар». Тоді, у серпні 2019 року, вогонь забрав життя дев’ятьох людей, у тому числі однієї дитини. Серед загиблих була й громадянка Австралії. Близькі втратили дорогоцінні життя рідних та віру в справедливість, а їх сподівання на покарання винних з того часу стають все менш реальними, бо винуватці трагедії й досі залишаються на волі.

Цей довгий термін явно демонструє безсилля правоохоронної та судової систем, адже прокурорська та судова влада, що повинна бути голосом постраждалих, мовчить і, здається, зовсім не має наміру змушувати винних нести відповідальність.  

У вогні загинуло 9 людей, десятки отримали травми різного ступеня важкості та серйозні опіки. Багато кому потім довгі місяці довелось лікуватися, хтось повинен буде робити це все своє життя.

За результатами розслідування було порушено чотири кримінальних справи. У першій з них фігурував співвласник будівлі Вадим Чорний, що помер у грудні 2020 року, старша адміністраторка готелю Ірина Паровик та працівник рецепції Оксана Єжак.

Фігурантом другої справи є Сергій Дурач — директор і єдиний власник підприємства ТОВ «Готель Паровоз», яке володіло другим поверхом будівлі готелю «Токіо-Стар», де саме і виникла пожежа.

дурач1

В третій справі обвинуваченим був головний інженер готелю, який відповідав за стан електрообладнання в закладі, але він втік за кордон і наразі перебуває у розшуку. Окрім цих справ, у Малиновському районному суді Одеси також розглядали провадження щодо екс-очільника ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, якого звинувачували у службовій недбалості, але й ця справа нічим не закінчилася. 

Між тим, за минулі з того часу, чотири роки, судова справа по сьогодні перебуває на стадії підготовчого провадження. Всі матеріали справи є в наявності, але жодного обвинувального акту нема. Тобто, виходить, загинули люди — і байдуже, ніхто за смерть майже десятка людей покарання не понесе.

Однією з причин такого повільного розслідування є той факт, що прокурор, який виконує функції державного обвинувача у суді, чотири рази безпідставно не з’явився на засідання. Всі спроби постраждалих та їх адвокатів, отримати доступ до матеріалів справи, жорстоко припиняються, слідча суддя Л.Гаєва, яка безпосередньо розглядає справу, не прагне завершити процес, щоразу затягуючи розгляд під надуманими приводами.

Відразу після пожежі, у серпні 2019 року, суд обрав одному з власників «Токіо-Стар» – одеському бізнесмену Вадиму Чорному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Стосовно другого власника готелю – Сергія Дурача, який переховувався від органу досудового розслідування, було підготовлено клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також про дозвіл на його затримання.

Але поліція змогла затримати Дурача лише 15 липня 2020 року, коли він повернувся до Одеси з Італії, де майже рік переховувався. Однак, головний фігурант справи відсидів у СІЗО всього два тижня, а вже на початку серпня запобіжний захід було змінено на цілодобовий домашній арешт, який згодом взагалі було скасовано.

Між тим, з 21 серпня 2021 року у Приморському районному суді Одеси, в справі №522/13891/20, розглядається обвинувальний акт відносно нього. За даними слідства, саме «Сергій Дурач, як директор ТОВ «Готель Паровоз» та кінцевий власник нежитлових приміщень, який здійснював підприємницьку діяльність в готелі «Токіо-Стар» з надання готельних послуг громадянам, не забезпечив виконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки у приміщеннях готелю, що призвело до пожежі, внаслідок якої загинуло 9 осіб».

Але й досі справа перебуває на стадії досудового розслідування.

Між тим, після пожежі, Сергій Дурач став фігурантом ще купи кримінальних справ, але чудово себе почуває, знаходячись на свободі. 

19.03.2021 він підписав Протокол фіктивних загальних зборів громадської організації “Центр захисту інвалідів” (ЦЗІ), на яких Дурача незаконно призначили директором “ЦЗІ”. За цим фактом, з 18.08.2021 у ВП №2 ОРУ №1 ГУНП в Одеській області розслідувалася кримінальна справа №12021162510000384 за ч.2 ст.190 КК України. З 21.01.2022 р. розслідуванням займається ДСУ НП України. У даній справі Дурача  навіть не допитували. Підозри не винесено.

26.11.2021 полтавський нотаріус Т. Домбровська незаконно переоформила корпоративні права ТОВ «Басарі» та ДП «Компроміс» на ПП «Дагда-2013» (засновники Дурач та Голова). ТОВ «Басарі» належить бізнес-центр «Київський» на Грецькій площі, а ТОВ «Компроміс» володіє підземним БЦ «Грецький».

За цим фактом, 24.12.2021 порушено кримінальну справу №42021170000000126 за ст.365-2 ч.3 та за ст.190 ч.4. Слідство не діє. Підозри нікому не винесено.

26.11.2021 С.Дурач підписав Протокол №17 загальних зборів «Дагда-2013» щодо продажу корпоративних прав ТОВ «Басарі» Тарасу Іспанюку. Слідство відмовляється кваліфікувати цей злочин за ст.209 КК (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). Підозра не винесена.

29.11.2021 С.Дурач підписав Протокол №19 загальних зборів «Дагда-2013» про входження ДП «Компроміс» до складу засновників «Ларгент». Слідство відмовляється кваліфікувати цей злочин за тою же ст.209 КК. Підозра не винесена.

30.11.2021 Дурач С. підписав Протокол загальних зборів «Дагда-2013» щодо продажу 100% корпоративних прав «Компроміс». Слідство відмовляється кваліфікувати цей злочин за ст.209 КК. Підозра не винесена.

Зараз, станом на серпень 2023 року, головний обвинувачений у справі щодо загибелі дитини і дорослих, у жахливій пожежі в готелі «Токіо Стар» Сергій Дурач, перебуває на свободі. У жодному із злочинів, пов’язаному з рейдерським захопленням ТОВ «Басарі» та ДП «Компроміс» йому теж не винесено підозри. 

Більш того, той факт, що за останній час він став фігурантом нових кримінальних проваджень через рейдерські атаки доводить, що він цілком впевнений у своїй безкарності. 

ElitExpert звертається до всіх, хто має будь-яку інформацію з приводу вказаних подій або стосовно осіб, про яких йдеться: відомості можна надіслати на електронну пошту агентства elitexpert.ua@gmail.com.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top