Розслідування

Центр журналістських розслідувань: керівник ОПЗ має російський паспорт і можливо є «агентом впливу»

Керівник Наглядової Ради Одеського припортового заводу Юрій Дудєнков, вірогідно, є «російським агентом впливу», стверджується у матеріалі одеського Центру журналістських розслідувань.

За даними Центру, Юрій Дудєнков до 2017 року керував стратегічним підприємством в Росії, а саме воронезьким хімзаводом АО «Минудобрения» (Россошь). Власником завод є олігарх та найближчий соратник Путіна — Аркадій Ротенберг.

Крім того, журналісти з’ясували, що людина з ініціалами Юрія Дудєнкова, які повністю збігаються, має громадянство Російської Федерації, і це можна перевірити у відкритих джерелах.

Журналісти також стверджують, що ОПЗ важливий для росіян у контексті аміакапровіду «Тольятті-Одеса». Російський аміак до великої війни йшов через ОПЗ та порт Південний на експорт, але з лютого 2022 року цей маршрут більше не працює. Між тим, Росія називала однією з умов розблокування «зернової угоди» саме відновлення роботи цього аміакопроводу.

Команда Центру публічних розслідувань звернулася до СБУ з вимогою перевірити викладені у матеріалі факти та встановити, чи дійсно керівник ОПЗ має російське громадянство.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top